Президент України Віктор Ющенко звернеться до Конституційного Суду з проханням розглянути питання щодо конституційності закону про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти.
Про це він сказав під час виступу на форумі «Від первинної ланки до здорової нації», який проходить у Київській області.
Ющенко підкреслив, що Секретаріат Президента готує подання в Конституційний Суд щодо закону про тендерні закупівлі, і через 2-3 дні цей документ буде готовий.
«Цього подання вистачить, щоб заблокувати даний закон, а щоб розробити новий - потрібна добра воля уряду», - вважає Глава держави.
Під час виступу він також відзначив, що існуюча процедура тендерних закупівель, прийнята і розроблена правлячою коаліцією, відкинула країну в минуле.
Ющенко розкритикував те, що сьогодні на рахунку уряду лежить досить значна сума залишку, і в цей час уряд бере позику, - передає «УНІАН».
Президент відмітив, що проблема полягає в поганому управлінні цими коштами і неможливістю їх освоєння через тендерні процедури.
Ющенко розказав присутнім, що кілька тижнів тому мав бесіду з цього приводу з прем'єр-міністром України Віктором Януковичем, і вони прийшли до згоди, що необхідно відмінити закон про тендерні закупівлі, а уряд повинен розробити новий механізм держзакупівель, який до обрання нового парламенту набуватиме чинності рішенням Ради національної безпеки і оборони.
Президент вважає, що це кращий і найшвидший шлях вирішення проблеми в даній сфері.
Як повідомляв ForUm, Президент неодноразово заявляв, що вважає неефективною і криміналізованою діючу редакцію закону про державні закупівлі.
Він запропонував 4 вересня на засіданні РНБО прийняти новий порядок проведення державних закупівель.
Ющенко запропонував негайно розробити новий механізм у цій сфері спільно з урядом і правоохоронними органами, прийняти його на засіданні РНБО і після відкриття першої сесії Верховної Ради нового скликання затвердити даний механізм на законодавчому рівні.
У свою чергу, прем'єр-міністр України Віктор Янукович і перший віце-прем'єр-міністр Микола Азаров заявили, що зміни до закону про державні закупівлі повинні прийматися Верховною Радою, а не РНБО.
За результатами засідання РНБО, яке відбулося 4 вересня, Порядок проведення держзакупівель був відправлений на доопрацювання.
Закон «Про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» і інші законодавчі акти України» Верховна Рада прийняла 15 грудня 2005 року. Даним законом, зокрема, вводиться принцип суспільного контролю за держзакупівлями, уточнюються окремі процедурні питання, що стосуються порядку розкриття тендерних пропозицій.
