Суспiльство

Ющенко закликає піднімати українське село

Держава повинна забезпечити розвиток українського села і високі соціальні стандарти для сільських жителів.

Як повідомили в прес-службі Президента України Віктора Ющенка, це він підкреслив в четвер у Харкові на зустрічі з аграріями та представниками сільської інтелігенції регіону.

«Найважливіше – держава повинна вкладати основні інвестиції в людей. Передусім, це стосується сільського населення», – сказав Президент. – « ...Щоб українське село почало жити, ми повинні створити там для людини передумови».

Озвучуючи свої соціальні ініціативи, Глава держави окремо відзначив ті, які безпосередньо стосуються селян. Йде мова, зокрема, про встановлення надбавки до посадового окладу у розмірі 20% для фахівців сільських закладів соціально-культурної сфери (шкіл, дитсадків, клубів, бібліотек, фельдшерсько-акушерських пунктів, дільничних лікарень, медамбулаторій і тому подібне). «Ці люди повинні відчути, що держава повернулася до них обличчям, піклується про них», – підкреслив Ющенко.

Президент також підкреслив, що селяни, які виходять на пенсію, повинні забезпечуватися гідною соціальною підтримкою. Саме тому він ініціював підвищення в 2008 році коефіцієнта страхового стажу з 1 до 1,35% і проведення перерахунку пенсій, які призначені до 2004 року, – адже це дозволить підвищити пенсії для значної частини пенсіонерів на 35-45%, передає «УНІАН».

Напередодні Дня знань окремим питанням Глава держави виділив освіту на селі. Він, зокрема, доручив головам сільських рад звернути увагу на забезпечення дошкільного виховання дітей – мова йде, насамперед, про відновлення роботи відповідних закладів. «Я закликаю вас мобілізувати всі ресурси, щоб відновити роботу цих дошкільних закладів», – сказав Ющенко.

Президент також сказав, що цього року повинна бути «поставлена крапка» в темі реалізації програми «Шкільний автобус». У держбюджеті на це передбачено достатньо грошей, підкреслив він. «Є кошти, політичне рішення також ухвалене, немає тільки виконання бюджетної дисципліни», – підкреслив Глава держави, відзначивши необхідність її дотримання виконавчою владою.

«Бюджетна дисципліна повинна дотримуватися владою на всіх рівнях», – підкреслив він, відзначивши, що на сьогодні уряд не фінансує низку ключових державних програм, у тому числі і з виплати компенсацій у сфері сільського господарства. У цьому контексті Президент нагадав, що держбюджет, перш за все, повинен служити реалізації економічного і соціального курсу країни.

В кінці зустрічі Президент України вручив державні нагороди.