Суспiльство

Мороз: Рада збереться на сесію за будь-яких обставин

Голова Верховної Ради України п'ятого скликання Олександр Мороз заявляє, що сесія парламенту почнеться 4 вересня за будь-яких обставин.

У вівторок на прес-конференції в Києві Мороз закликав народних депутатів прийти в перший вівторок вересня в сесійний зал ВР.

«Я звертаюся до всіх депутатів у зв'язку з тим, що Конституція передбачає в перший вівторок вересня відкриття сесії. І враховуючи те, що в календарному плані передбачено засідання, я закликаю прийти», - сказав Мороз, додавши, що це конституційна вимога, «яка не залежить від бажання того чи іншого депутата».

Він підкреслив, що депутатам потрібно зібратися на сесію ще й тому, щоб ні в кого не виникало спокуси визнати вибори недійсними через те, що комусь не сподобаються результати виборів. «І таким чином немає Верховної Ради, і вся влада переходить до Президента», - сказав Мороз, передає «УНІАН».

Він також зазначив, що вчора на одному з українських каналів бачив інтерв'ю лідера комуністів Петра Симоненко, який, не дивлячись на багатократні питання ведучого, так і не дав однозначної відповіді, чи прийде фракція КПУ на засідання парламенту.

«Сесія відбудеться за будь-яких умов. І необов'язково навіть 300 осіб можуть зібратися в сесійному залі, провести засідання, оскільки питання правомочності засідання ВР відповідно до Конституції визначається тим способом, який не використаний сьогодні в Україні, і таким чином заяви або Президента, або будь-кого з приводу нелегітимності ВР, нічого не варті», - підкреслив голова ВР п'ятого скликання.

Мороз вважає, що кожен депутат зобов'язаний прийти на відкриття сесії.

Коментуючи вчорашню заяву Президента України Віктора Ющенка про те, що засідання парламенту до виборів не відбудеться, Мороз зазначив, що Ющенко не веде засідання ВР, і в його функції не входить визначати відбудеться чи не відбудеться засідання. «Це визначається Конституцією, гарантом якої є Президент. Хай читає уважно Конституцію і коментує те, що там написане для Президента», - сказав він.

Як повідомлялося, 23 серпня голова ВР V скликання Олександр Мороз заявив про скликання 4 вересня позачергової сесії парламенту.