ОБСЄ опублікувала доповідь «Контроль над інтернетом», в якому поставила Грузію в список країн, де існує цензура інтернет-простору.

До країн, де влада під тим чи іншим приводом обмежує доступ до інтернету, ОБСЄ також віднесла Білорусію, Казахстан, Узбекистан, Китай і ще 22 держави. Росія в список «інтернет-цензорів» не включена.

У доповіді наголошується, що обмеження свободи слова в інтернеті є «гірким нагадуванням про ту легкість, з якою деякі політичні режими намагаються придушити голоси, які не влаштовують владу або ж вона їх просто боїться».

«Висловлювати свою думку в інтернеті завжди було найлегше. Проте зараз ми бачимо, як цензура в мережі стає все більш поширеним явищем», - наголошується в документі, передає РІА «Новини».

Коментуючи ситуацію по Грузії, експерти ОБСЄ відзначають, що грузинське законодавство містить «суперечливі і недостатньо певні» положення, які можуть «створити важіль для незаконних обмежень свободи самовираження в інтернеті».

«Я чекаю, що в найближчому майбутньому стан справ все ж таки зміниться до кращого. Дійсно, було неприємно побачити Грузію в рейтингу країн, які, на думку ОБСЄ, практикують цензуру в мережі», - заявила журналістам голова комітету парламенту Грузії з захисту прав людини Елене Тевдорадзе.

Вона зазначила, що «Закон, який діє в Грузії, про інтернет» був прийнятий ще до «революції троянд» і ніякі зміни в нього за минулі роки внесені не були.

Міністр економічного розвитку Грузії Георгій Арвеладзе у свою чергу визнав, що грузинські користувачі інтернету обмежені в своїх можливостях. На думку міністра, це пов'язано з поганою роботою провайдерів і національної регулюючої комісії з комунікації.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

384