За літній сезон в Україні в дитячих санаторно-курортних установах відпочинуть близько 2 мільйонів дітей. Проте якість відпочинку не завжди відповідає нормам. Про це сьогодні на нараді заявив міністр у справах сім'ї, молоді і спорту Віктор Корж.
За його словами, в результаті перевірок відомчих комісій у дитячих оздоровчих установах виявлено цілий ряд істотних недоліків. Це торкається недостатньої кількості вихователів, які часто не володіють належною кваліфікацією. Серйозним порушенням також визнано те, що дітей не вчать плавати. Корж нагадав, що минулого року на воді загинуло 400 дітей.
Зокрема, за словами міністра, такі недоліки були виявлені в дитячому санаторії «Патріа» і в дитячому таборі «Богатирьонок», розташованих в Одеській області.
Віктор Корж також відзначив, що дитячі табори Криму перепрофілюються. Так, дитячий оздоровчий комплекс «Сонячний» втратив своє призначення через те, що був проданий, причому, з порушеннями, приватному підприємцю. А табір «Коктебель» закритий на реконструкцію, і не відомо, чи буде він відкритий як дитяча установа.
«Виявлено багато випадків, коли санитарно-эпидемологические служби позакривали дитячі установи, які пройшли тендерні процедури», – підкреслив урядовець.
Він додав, що місця загального користування в деяких таборах не відповідають санітарним умовам, а деякі санаторії заселяють удвічі більше дітей, ніж належить.
Цього літа, - за даними урядовця, - табір «Електронік» у Рівненській області відзначився випадком насильства серед дітей, - передає «Новий Регіон».
«Це стало можливо завдяки повній безвідповідальності педагогічного персоналу», – підкреслив Віктор Корж.
Всього, за інформацією міністра, цього року заплановано оздоровити 2 мільйони маленьких українців. За даними на 1 липня, в дитячих установах відпочили близько 1,5 мільйонів дітей.
