Суспiльство

Україна занепокоєна виходом Росії з УЗЗСЄ

Україна вивчає ситуацію щодо припинення участі Росії в Угоді про звичайні збройні сили в Європі.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу заступник глави Секретаріату Президента Олександр Чалий.

«Ця ситуація нами вивчається. Попередня реакція – безперечно, це створює для України значну стурбованість щодо забезпечення нашої національної безпеки», - сказав він.

За словами Чалого, найближчим часом будуть проведені консультації як за участю Російської Федерації, так і інших сторін угоди, зокрема, України, про звичайні збройні сили в Європі, під час яких відбудеться пошук рішення, яке б забезпечило національну безпеку України, - передає «УНІАН».

Як повідомлялося, 14 липня Президент Росії Володимир Путін підписав указ про припинення Росією дії Угоди про звичайні збройні сили в Європі (УЗЗСЄ) і пов'язані з ним міжнародні угоди.

Це рішення пов'язано «з винятковими обставинами, які торкаються змісту Угоди про звичайні збройні сили в Європі від 19 листопада 1990 року, торкаються безпеки Російської Федерації і вимагають вживання невідкладних заходів».

У довідці до указу пояснюється, що Росія припинила дію УЗЗСЄ «до тих пір, поки країни НАТО не ратифікують Угоду про адаптацію і не почнуть сумлінно виконувати цей документ».

У документі до виняткових обставин відноситься те, що країни, які приєдналися з недавніх пір до НАТО ухиляються від оформлення змін у складі груп держав-учасників УЗЗСЄ. Внаслідок розширення альянсу перевищені групові обмеження УЗЗСЄ.

Крім цього, плановане розміщення на території Болгарії і Румунії звичайного озброєння США «негативно впливає» на дотримання групових обмежень УЗЗСЄ.