Делегація Конгресу США на Парламентській асамблеї ОБСЄ планує відвідати Чорнобильську зону. Про це в п'ятницю на прес-конференції сказав лідер більшості в Палаті представників Конгресу Стені Гойер.
Він відзначив, що цим самим делегація хоче підкреслити важливість енергетичної безпеки і незалежності. Він також повідомив, що Конгрес США незабаром може прийняти законодавчі акти, що реагують на виклики в енергетичній сфері.
Крім того, конгресмен повідомив, що делегація відвідає і Бабин Яр. За його словами, він особисто виступає ініціатором прийняття резолюції, покликаної покласти край проявам антисемітизму і ксенофобії.
У свою чергу, як повідомив конгресмен США Елсі Гейстінгс, також делегація планує провести двосторонні зустрічі зі своїми колегами з Росії, України і Казахстану.
Нагадаємо, 5-9 липня в будівлі Верховної Ради України проходить XVI щорічна сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. В засіданні візьмуть участь парламентарії країн-учасниць ОБСЄ.
ПА ОБСЄ створена в 1991 році. До складу асамблеї входять представники національних парламентів 56 країн-учасниць ОБСЄ. Основними органами асамблеї є Постійний комітет (до нього входять 56 керівників національних делегацій і члени Розширеного бюро), Бюро (складається з президента ПА ОБСЄ, дев'яти віце-президентів і скарбника), Розширене бюро і три Загальні комітети. Президентом ПА ОБСЄ є представник Швеції Й.Леннмаркер.
