Не секрет, що ринок страхування в Україні сьогодні переживає бум розвитку, пов'язаний з приходом іноземних інвесторів світового рівня. Сама по собі така тенденція не може не тішити – гроші йдуть туди, де вигідно, і значить в цьому сенсі український ринок представляє безперечний інтерес. Головне не заплутатися в цьому калейдоскопі гучних імен і красивих пропозицій.

Серед них на загальному фоні, поза сумнівом, виділяється компанія «Оранта» – як найстаріша на ринку страхових послуг України. Її початок сягає далекого 1921 року, коли у складі єдиного радянського «Держстраху» був створений республіканський підрозділ – «Укрдержстрах». За 72 роки організація під такою назвою відіграла в житті декількох поколінь радянського суспільства роль, яку важко переоцінити.

Не залишилася вона осторонь і після розвалу СРСР. У 1993 році нехитре скорочення змінюється на християнське «Оранта» (так називається одне з трьох канонічних зображень Богоматері з здійнятими в молитві руками). Компанія отримує акціонерну форму власності, але ще десятиріччя її мажоритарним акціонером залишалася держава. Коли ж стало очевидним, що вона не здатна бути ефективним власником (достатньо сказати, що за цей період «Оранта» втратила весь Південний Схід України), то зменшила свою частку в корпоративних правах з 51% до 25%+1 акція.

До управління прийшов приватний інвестор, який відразу розпочав автоматизацію і реструктуризацію компанії, розвивати втрачену регіональну мережу і, зрештою, приніс з собою нові сучасні методи менеджменту та ведення бізнесу. Тоді ж був початий дуже важливий для ринку України проект щодо обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.

Логічним продовженням стрімкого розвитку компанії стало придбання контрольного пакету акцій Компанії в 2006 році стратегічним інвестором – найбільшою казахстанською фінансовою групою БТА, співвласником якої є Мухтар Аблязов, чия особиста і ділова репутація відома в усьому світі.

З перших місяців БТА дала зрозуміти, що прийшла сюди надовго, підтвердивши серйозність своїх намірів відносно українського страхового гіганта вкладенням великих коштів у розвиток. Зокрема, підтримкою шостої емісії акцій, що було вкрай важливе для розвитку «Оранти».

Крім того, з приходом нового інвестора компанія посилила свою увагу каналам доставки продукції, основною з яких є найбільша агентська мережа. Поліпшення роботи мережі шляхом розробки стандартизованих продуктів стало одним з основних пріоритетів розвитку на нинішньому етапі.

Велику увагу приділяє «Оранта» і банківському каналу продажів. Проте, банки сьогодні вимагають від страхових компаній не тільки приходу нових клієнтів і комісії за проданий продукт, а й розміщення в банку резервів компанії. Адже джерелом формування ресурсної бази для банків частково є резерви страхових компаній. І тут стратегічний інвестор з його серйозними фінансовими ресурсами був до речі.

Наразі «Оранта» впритул підійшла до реалізації ще однієї дуже важливої фази розвитку – впровадження вертикально інтегрованої IT-системи страхування, яка покликана повністю автоматизувати всі бізнес-процеси. Результат в умовах сучасного високотехнологічного світу очевидний і апробований вже не раз – обслуговування клієнта стає оперативніше і якісніше.

Реалізація цих проектів повинна здійснити право найстарішої вітчизняної страхової компанії – затвердити свої позиції лідера загальнонаціонального масштабу. В широкому значенні цього слова. Наприклад, подібно таким компаніям як Ford і Microsoft в США, Siemens або Bosh в Німеччині або Volvo в Швеції. Серед акціонерів цих компаній можуть бути присутні люди різних національностей і кольорів шкіри, що не заважає простим американцям, німцям, шведам вважати ці компанії своєю національною гордістю. Тим паче, що в умовах сучасного фондового ринку, на біржах, де акції торгуються на IPO, акціонер може мінятися по декілька разів на день. У результаті нормальною є ситуація, коли менеджмент компанії в точності не знає, хто в компанії у конкретний момент є акціонером. В таких умовах головне, щоб інтереси інвестора співпадали з баченням і інтересами менеджменту. Будь-який бізнес, у тому числі і страховий, базується, насамперед, на людях і з цим, схоже, у «Оранти» все гаразд.

Компанія з найбільшою в країні агентською і представницькою мережею, що налічує понад 7 тис. агентів (30% страхових агентів всього ринку страховки України) страховок, 700 офісів і понад 1 000 точок продажів по всій Україні (і їх кількість тільки зростає), яка щорічно продає поліси семи мільйонам своїх клієнтів – це компанія про яку сьогодні можна говорити як про Національну компанію страховки в повному розумінні цього поняття – лідері загальнонаціонального масштабу.

Для звичайного ж користувача в цьому всьому є один простий позитивний момент. Активний інтерес, що проявляється в українського страхового ринку з боку найбільших міжнародних компаній, лише підштовхує розвиток конкуренції. Вже очевидно, що керівництво вітчизняної «Оранти» не збирається відставати в цьому процесі, розраховуючи на тих розважливих споживачів, які вважають за краще довіряти партнерам перевіреним часом і різними життєвими ситуаціями.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

814