Суспiльство

Ющенко окреслив основні завдання щодо підготовки Євро-2012

Президент України Віктор Ющенко окреслив найважливіші практичні завдання, які постають перед нашою державою в контексті підготовки і проведення фіналу Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Як повідомляє прес-служба Глави держави, про це він говорив на першому засіданні Координаційної ради з підготовки і проведення в Україні фінальної частини Євро-2012, головою якої він є.

Відкриваючи засідання, Ющенко зазначив, що Україна повинна забезпечити якісну підготовку до футбольного свята.

Серед невідкладних завдань Глава держави відзначив необхідність «ефективної інвентаризації» всіх належних ресурсів і організаційних можливостей, прискорення будівництва, реконструкції і впорядкування спортивних об'єктів, чіткого дотримання всіх узятих на себе зобов'язань, проведення найближчим часом спільного засідання організаційних комітетів України і Польщі, розробки конкретних робочих планів на всіх рівнях влади, у тому числі, в регіонах.

«Потрібно невідкладно визначити масштаби необхідного кошторису і можливі джерела для фінансування всіх робіт, пов'язаних з підготовкою до фінальної частини чемпіонату», – сказав Ющенко, говорячи про інвентаризацію ресурсів. В цьому контексті він також відзначив важливість оцінки прогнозованої кількості туристів, які можуть приїхати до України на фінал Євро-2012. Очевидно, зазначив Глава держави, Україна повинна створити для гостей «всі сприятливі умови». Це зокрема торкається перетину кордону, переміщення по країні, навчання відповідних державних структур, у тому числі правоохоронних, які «повинні продемонструвати високий рівень і компетентності, і гостинності», передає «УНІАН».

Стосовно реконструкції і будівництва спортивних об'єктів, сказав Президент, головним завданням тут залишається їх приведення у відповідність до міжнародних технічних вимог, зафіксованих в угоді між УЄФА і Україною.

Президент окремо звернув увагу присутніх на проблему, пов'язану з будівництвом торгово-розважального комплексу біля Національного стадіону «Олімпійський». Він зокрема нагадав про обіцянки Київської міської ради врегулювати це питання. Ющенко наголосив, що критична ситуація повинна бути вирішена з одного боку з урахуванням технічних вимог, поставлених перед Україною щодо безпечної евакуації уболівальників, а з іншого – з забезпеченням прав інвестора будівництва. «Переконаний, що проведення Євро-2012 не може бути заручником ніяких місцевих або центральних колізій», – сказав Президент, підкресливши, що чекає найшвидшого вирішення цієї проблеми.

«Ми повинні забезпечити чітке і безперебійне виконання всіх узятих на себе зобов'язань. Це торкається і федерації футболу, і уряду, і столиці, і інших міст, які беруть участь у підготовці до проведення цих спортивних заходів», –підкреслив Президент. Він додав, що чекає подання «ретельного плану роботи», насамперед, через Організаційний комітет, який очолює прем'єр-міністр Віктор Янукович. «Переконаний, що сама підготовка до проведення Європейського чемпіонату є лакмусовим папірцем на всю нашу відповідність європейським стандартам, у тому числі, на прозорість влади, її можливість здійснювати ефективні підготовчі заходи до такого континентального проекту», – сказав Ющенко.

Президент окремо відзначив необхідність чітко скоординованої ефективної роботи з підготовки і проведення Євро-2012 з польською стороною.

Україна повинна використовувати унікальний шанс, який дає їй Євро-2012, передусім, для демонстрації національних можливостей проведення такого рівня заходів, поштовху реформ, економічного зростання, розвитку вітчизняного спорту, переконаний Президент. «Не менш важливе завдання – використати цей захід для консолідації самого українського суспільства. Нам потрібно з кращого боку показати Україну, націю, відкрити країну для самих себе, наших гостей, європейських друзів», – сказав Президент.

Указом Президента України від 8.05.07 №389 створена Координаційна рада з підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (Євро-2012).

Ухвалою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 року №701 створений Організаційний комітет із підготовки і проведення в Україні Євро-2012.

Відповідно до Указу Президента України Організаційний комітет повинен підготувати і подати в місячний термін на затвердження Координаційної ради план заходів на 2007-2012 роки з підготовки і проведення в Україні Євро-2012.