Екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник не розуміє ідеї Президента України Віктора Ющенка про створення двопалатного парламенту. Про це політик повідомив в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у. За словами Пинзеника, це лише спровокує черговий конфлікт в країні – вже в рамках Верховної Ради.
Глава партії «Реформи і порядок» переконаний, що нова редакція Конституції не може бути прийнята на всенародному референдумі, оскільки згідно з Основним Законом зміни в Конституцію повинні прийматися парламентом. Пинзеник розповів також про те, що іноземні спостерігачі не будуть головним чинником, який сприятиме проведенню чесних і прозорих виборів, а головною дійовою особою виборів будуть громадяни України і політичні партії.
- Вікторе Михайловичу, Президент України Віктор Ющенко ініціює всенародний референдум, на якому має вирішитися доля нової редакції Конституції. Чи може Конституція набути чинності відразу після референдуму, чи все таки має бути ще й згода народних депутатів?
- У нас немає процедури ухвалення Конституції на референдумі. Референдум може дати відповіді на ключові питання політичного устрою, і для цього варто його провести. А зміни до Конституції повинні прийматися парламентом.
- Чи потрібна Україні зараз конституційна комісія з представників різних політичних сил, на створенні якої наполягає Партія регіонів?
- Є потреба в дискусії з деяких питань. Дуже важливо не помилитися. Президент зробив перший крок щодо врегулювання політичної кризи. Він пов'язаний з розпуском парламенту. Але він не усуває причини, які привели до цієї кризи, і які можуть спровокувати її в майбутньому. Були надії на те, що це, можливо, вдасться в ході тих дискусій, які велися до розпуску парламенту, але, на жаль, цього зробити не вдалося. Всі розуміють, що є проблеми, і їх потрібно врегулювати.
- Вікторе Михайловичу, як Ви ставитеся до наміру Президента створити в Україні двопалатний парламент? Як це відіб’ється на роботі Верховної Ради?
- Я не розумію ідею Ющенка про створення двопалатного парламенту. Президент лише висловив гіпотезу, там не було категоричного твердження. Це поки що не озвучено як обов'язкова норма, це одна з версій. Я боюся, що поява двопалатного парламенту спровокує ще один конфлікт в Україні – вже в рамках парламенту.
Де є проблема? Де виникли збої? Збої виникли в системах організації влади. Тому зміни до Конституції повинні усунути ті проблеми, які заважають нормальному функціонуванню влади.
- В’ячеслав Кириленко і Юрій Луценко закликають приєднатися до мегаблоку демократичних сил усі демократичні сили, у тому числі «Українську правицю» і БЮТ. Ви підете на вибори окремо?
- БЮТ уже створив блок. Проблема була не в БЮТі, а в тому, щоб політичні сили правого напряму пішли єдиною політичною силою, єдиним блоком. Зараз вже дещо намічається, я сподіваюся, що в цьому блоці буде і «Українська правиця». Це добрий крок, який не дозволить «розпиляти» голоси.
- До України на дочасні парламентські вибори запрошені іноземні спостерігачі. Їх присутність зможе сприяти чесності і прозорості виборів, чи це всього лише данина традиції, яка нічого не змінить?
- Звичайно, іноземні спостерігачі не можуть забезпечити обхват всієї України. Але їх присутність додає «плюсів» до проведення чесних демократичних виборів. Проте головну місію повинні виконати громадяни України і політичні партії. Я думаю, що всі політичні сили, в усякому разі, Блок Юлії Тимошенко, робитимуть все, щоб «накрити» виборчі дільниці, брати участь у роботі дільниць і відправляти своїх спостерігачів.
- Вікторе Михайловичу, більшість представників політичних сил упевнена, що на виборах буде використаний «чорний піар», застосовуватимуться фальсифікації і виливатимуться «вухаті грязі» на голови політичним опонентам. Як це може вплинути на результати виборів? Як боротися з такими проблемами?
- Наша політична сила таких методів не використовує, і ніколи не використовуватиме. Але думаю, що деякі політичні сили спробують це зробити. Я думаю, що у нас мудре суспільство, яке зуміє розмежувати, де брехня, а де правда. Наші громадяни вже навчилися багатьом речам. Сподіваюся, що вибори відобразять реальний стан речей.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом