Колишній президент Франції Жак Ширак відмовився свідчити по скандальній «справі Clearstream», яка зачіпає нинішнього президента Ніколя Саркозі. Ширак пояснив, що право не свідчити стосовно подій, що відбувалися під час його президентського правління, закріплено в конституції Франції, повідомляє AFP з посиланням на представників колишнього президента.
Жак Ширак письмово повідомив про своє рішення суддів Жана-Мари д'Уі (Jean-Marie d'Huy) і Анрі Пона (Henri Pons), які сподівалися взяти у нього свідчення наприкінці липня. Вони планували отримати інформацію не тільки у справі Clearstream, але і по серії корупційних розслідувань, пов'язаних з періодом між 1977 по 1995 рік, коли Ширак був мером Парижа, відзначає Reuters.
Центральною частиною справи Clearstream, що почалася в 2004 році, є однойменний люксембурзький банк, в якому Ніколя Саркозі і ще декілька бізнесменів нібито зберігали хабарі, виручені від продажу в 1991 році французьких фригатів Тайваню, пише Belfast Telegraph. Звинувачення виявилися помилковими, а Саркозі оголосив себе жертвою кампанії, покликаної дискредитувати його як кандидата в президенти. Ширак звинувачення Саркозі категорично заперечує, передає «Lenta.ru».
В результаті тодішнього прем'єр-міністра країни Домініка де Вільпена запідозрили в тому, що він, знаючи про помилковість звинувачення, почав таємне розслідування, доручивши його агенту французьких спецслужб генералу Філіпу Рондо (Philippe Rondot).
В середині червня сатиричний тижневик «Цепная утка» (Le Canard Enchaine) заявив, що судді мають намір дізнатися у Ширака подробиці про замітки агента, які показували, що розслідування справи Clearstream велося з відома і за наказом колишнього президента.
Жак Ширак покинув пост президента Франції, який він займав у цілому 12 років, 16 травня 2007 року. Його президентський імунітет закінчився 16 червня.