Університет американського штату Джорджия оголосив про розробку унікальної комп'ютерної моделі, що дозволяє з високою точністю прогнозувати результат військової операції або збройного конфлікту, говориться в повідомленні університету.

Модель, зокрема, показала, що у Радянського Союзу практично не було шансів у війні 1979-1989 років в Афганістані, оскільки ймовірність перемоги радянських військ становила лише 7%.

Комп'ютерна модель показує також, що шанси США на перемогу в нинішній війні в Іраку вкрай невеликі. Навіть за умови продовження американської військової кампанії протягом десяти років вірогідність перемоги США становить тільки 26%.

Модель, розроблена професором Університету штату Джорджия Патріцією Салліван за підтримки Національного наукового фонду США, спирається на детальному аналізі 122 військових конфліктів, що мали місце в світі після Другої світової війни, в ході яких такі країни, як США, Радянський Союз, Великобританія, Франція і Китай здійснювали військові дії проти ворога, який поступався їм у силі, передає РІА «Новини».

Дослідження показало, що провідні держави, які мали явну військову перевагу, змогли отримати перемогу в 61% військових операцій і не зуміли досягти поставленої мети в 39% операцій.

Враховуючи всі чинники перемог і поразок у збройних конфліктах за більш ніж 50 років, що минули після Другої світової війни, нова комп'ютерна модель «дозволяє політикам обчислити вірогідність успіху в поточних і майбутніх конфліктах», вказується в повідомленні університету, за даними якого точність прогнозу цієї моделі становить 80%.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

575