Перший заступник голови Верховної Ради України Адам Мартинюк відзначає, що ряд «знакових персон» з фракції «Наша Україна» і БЮТ відкличе свої заяви про складання депутатських повноважень. Про це Мартинюк сказав на прес-конференції.
Він відмовився назвати прізвища, відзначивши, що ці народні депутати попросили поки що прізвища не обнародувати.
Мартинюк додав, що ніхто не збирається у Верховній Раді перешкоджати народним депутатам одержувати трудові книжки. За його словами, «ніхто трудових книжок тримати не буде, але необхідно зробити записи в них» і дотримуватися юридичної чистоти прийняття рішення щодо складання депутатських повноважень.
Він відзначив, що незважаючи на великий галас навколо цього питання, на сьогодні тільки 12 з 28 народних депутатів, які склали свої повноваження, забрали трудові книжки з парламенту.
Мартинюк сказав, що завтра на засіданні парламенту будуть зачитані нові заяви про складання депутатських повноважень. Він нагадав, що згідно з регламентом Верховної Ради, саме на засіданні парламенту робиться оголошення про вхід або вихід народного депутата з фракції. Мартинюк відзначив, що «Наша Україна» і БЮТ не дочекалися вівторка, поки ця процедура буде зроблена, а зібрали з'їзди в неділю. За його словами, тому все це «пахне авантюрою, авантюризмом».
Він відзначив, що «головним болем» для «Нашої України», незважаючи на коментарі «відомих і невідомих» юристів, є те, що немає в законодавстві виписаної норми про виключення політичної сили зі складу блоку. Тому, за словами Мартинюка, вся процедура щодо Партії промисловців і підприємців є далеко небездоганною, передає «УНІАН».
Мартинюк відзначив, що по суті ЦВК, а також «Наша Україна» визнали, що списки кандидатів у народні депутати не «обнулені». За його словами, свідченням цього є приведення до присяги Богдана Костенюка. Мартинюк відзначив, що «Наша Україна» замість того, щоб перешкоджати приведенню його до присяги на підставі того, що у них нібито «обнулений список», у той же час «мене буквально за грудоньки брали», щоб у сесійному залі (на той час головував на засіданні Мартинюк – ред.) був приведений до присяги народний депутат Костенюк.
Як повідомлялося, 2 червня міжпартійний з'їзд блоку «Наша Україна» ухвалив рішення про дострокове припинення повноважень 66 народних депутатів України, вибраних від блоку «Наша Україна».
7 червня Верховна Рада України прийняла постанову, згідно з якою заяви про вихід з фракції можуть зачитуватися на пленарному засіданні за умови особистої присутності на ньому відповідного народного депутата.
8 червня у ВР були зачитані заяви про вихід з фракції депутатів Оксани Білозір, Володимира В’язовського, Ольги Герасим’юк, Євгенія Гірника, Лілії Григорович, Олега Гуменюка, Юрія Єханурова, Павла Жебровського, Едуарда Зейналова, Олексія Івченка, Володимира Картука, Миколи Катеринчука, В’ячеслава Кириленка, Руслана Князевича, В’ячеслава Коваля, Богдана Костенюка, Миколи Круца, Володимира Ланового, Ксенії Ляпіної, Володимира Мойсика, Миколи Оніщука, Михайла Поживанова, Михайла Полянчича, Володимира Поляченка, Наталії Прокопієвич, Станіслава Сташевського, Рефата Чубарова і Зіновія Шкутяка.
