Свiт

ЮНЕСКО втратило інтерес до озера Байкал?

На найближчій сесії ЮНЕСКО вирішуватиметься питання про виключення Байкалу із списку об'єктів Всесвітньої природної спадщини, заявив в Іркутську в суботу на засіданні Наглядової ради з питання реалізації Програми сприяння стійкому розвитку регіонів СФО президент неурядового екологічного Фонду ім. Вернадського Кирило Степанов.

«Це є наслідком тих проблем, які за багато років на Байкалі так і не вдалося вирішити. Позиція нашого Фонду подвійна. З одного боку, виключення озера Байкал із списку Всесвітньої спадщини - це велика втрата, навіть з моральної сторони. Як би цей крок не ослабив роботи щодо збереження озера, ресурсного і біосферного потенціалу. З іншого боку, мені здається, що таке рішення може, підстебнути адміністрацію регіону», - сказав К.Степанов, передає «Інтерфакс».

За його словами, робота щодо законотворчості по обмеженню використовування біологічних ресурсів Байкалу повинна бути поставлена сьогодні основною задачею.

«Розраховуємо, що при нашій присутності в регіоні ми настійно вимагатимемо від федеральних органів влади і від керівництва області ухвалення відповідних законів, що обмежують ресурсокористування Байкалом», - сказав К.Степанов.

У свою чергу, заступник голови адміністрації Іркутської області Михайло Клоков сказав з цього приводу: «Сподіваємося, у ЮНЕСКО досить розумності не виключати озеро Байкал із списку Всесвітньої спадщини. Адміністрація області готова вирішувати проблеми, пов'язані з озером. В червні Іркутськ відвідає керівник апарату президента РФ Сергій Сабянін. Одне з важливих питань, які буде з ним обговорювати керівництво регіону, пов'язане з Байкалом. Зокрема, область виграла конкурс на створення особливої економічної зони туристсько-рекреаційного типу, і зараз вирішується питання про її територіальне розташування у зв'язку з межами природоохоронної зони на Байкалі».

В обласній громадській організації Байкальська екологічна хвиля (БЕХ) агентство «Інтерфакс-Сибір» повідомили, що питання про повне виключення озера із списків ЮНЕСКО не стоїть.

«В ЮНЕСКО вирішується питання про включення озера в список об'єктів природної спадщини, що знаходяться в небезпеці», - відзначив представник БЕХ.

Комітет Всесвітньої спадщини є міжурядовим органом, створеним на основі Конвенції про захист культурної і природної спадщини 1972 року. В його склад входять делегації більше 20 країн з числа держав, що підписали Конвенцію, склад яких міняється в процесі ротації. Росія (СРСР) підписала і ратифікувала Конвенцію в 1988 р. і була членом Комітету в 2003-2005 роки. З тих пір під захистом світової спільноти виявилося більше 20 об'єктів культурної і природної спадщини країни. Байкал був включений у Список в 1996 р. за всіма діючими критеріями унікальності, що підтверджує його універсальну цінність для всього людства.