Суспiльство

Азаров звинуватив опозицію в порушенні домовленостей

Азаров звинуватив опозицію в порушенні домовленостей

Перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров заявляє, що опозиція, відкликавши своїх кандидатів з виборчих списків і відмовившись працювати у Верховній Раді, порушили раніше досягнуті домовленості між Президентом, прем'єром і головою ВР.

Про це він заявив в п'ятницю на брифінгу для журналістів після зустрічі з керівниками торговельно-економічних місій.

За словами Азарова, раніше була досягнута домовленість про те, що після ухвалення необхідних виборчий законів буде виділено декілька днів для ухвалення життєво важливих для країни в цьому і наступному році економічних законів. Зокрема, про держзакупівлі і Податковий кодекс.

«Раптове обнулення списків, яке відбулося в суботу на з'їздах… це порушення всіх домовленостей, про які ми з ними вели мову, і мене вкрай здивувало, що ще в п'ятницю (1 червня – ред.) ми говорили з лідерами «Нашої України» і БЮТ про необхідність ухвалення цих законів. Говорили, що можна шляхом консенсусу п'яти фракцій проголосувати за закони, які вкрай необхідні, і раптом ми в суботу дізнаємося про те, що вони заявили про ліквідацію фракцій і вважають Верховну Раду нелегітимною», - заявив Азаров, передає «УНІАН».

За його словами, в ході засідання робочої групи і переговорів «трьох» розглядався пакет економічних законів як додаток №3. «Єдине, в ту ніч ми не встигли його оформити (додаток №3) як оформили додатки №1 і №5, але цей додаток був складовою частиною наших домовленостей. І коли стояло питання, скільки днів треба, щоб прийняти необхідні для життя країни закони, не тільки ж виборами живе країна. То ми домовилися приблизно про два-три дні для ухвалення виборчих законів, а потім ми за узгодженим рішенням Президента, прем'єра і голови Верховної Ради проводимо необхідну кількість засідань, щоб прийняти вкрай необхідні закони для країни. Уряд і орієнтувався на те, що як тільки закінчиться епопея підготовки виборчого законодавства, ми отримаємо можливість провести цілу низку законопроектів, від яких залежить розвиток країни в поточному і наступному році», - повідомив Азаров.

Він також зауважив, що хотів би, щоб через ЗМІ опозиція пригадала про домовленості, і сторони б повернулися до переговорів і реалізації досягнутих домовленостей.