Не дивлячись на те, що Президент і депутати від опозиції вважають парламент розпущеним, коаліціонери продовжують приходити в зал засідань і працювати в звичному режимі. Народний депутат України V скликання з фракції КПУ Петро Цибенко в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у повідомив про те, чому він вважає своїм обов'язком як і раніше працювати у Верховній Раді.

Також нардеп розповів, як можна протистояти фальсифікації результатів дострокових парламентських виборів, чому він і його соратники по партії не поїдуть відпочивати цього літа, і в чому причина нинішнього оптимізму Компартії.

- Петро Степанович, вчора Віктор Ющенко в черговий раз видав Указ про призначення дострокових парламентських виборів. Яке Ваше ставлення до цього Указу?

- У мене виникає питання: який з погляду нумерації цей Указ? Був перший Указ, був другий, було декілька Указів про продовження повноважень Верховної Ради на певні проміжки часу. Тепер виданий черговий Указ. Я не знаю – він шостий, восьмий, дванадцятий? Це перше.

Друге – про які вибори йдеться? Якщо про чергові вибори, то вони будуть в березні 2011 року, порядок ухвалення рішення в їх відношенні визначений Конституцією, і він абсолютно інший. Якщо йдеться про дострокові вибори, то в Конституції чітко написано про те, що ці вибори оголошуються за 60 днів. Якщо вважати від сьогоднішнього дня, до 30 вересня залишається близько 110 днів. Звичайно, виникає питання, чому Указ виданий 5 червня.

Ну і третє, найголовніше: ми створюємо в Україні небезпечний прецедент. З погляду підстав для виборів, для дострокового припинення повноважень Верховної Ради вся процедура ухвалення цього рішення повинна бути бездоганна. Так от, у мене є дуже серйозні підстави сумніватися в бездоганності цієї процедури, адже всі начулися про те, скільки написано заяв. Але разом з тим ціла низка цих заяв не підписана особисто депутатами. До того ж, називалися прізвища як мінімум трьох депутатів, які нібито підписали заяви тією датою, коли вони були у відрядженні за межами України. Якщо точніше – у Франції.

Є низка заяв, які нібито нормально юридично оформлені, але є заяви про відкликання цих заяв. Цей комплекс проблем повинен бути досліджений, для того, щоб процедури дострокового припинення повноважень Верховної Ради і подальших виборів були бездоганні.

Всі ми знаємо, що в березні 2006 року були проведені, як всі визнали, найдемократичніші вибори в Україні. І тепер ми знаємо, що з ними зробили. Уявимо собі на секунду, якщо ці вибори будуть з сумнівною законністю, буде який результат? Є загроза, що ми втягнемося в безкінечність виборів, з яких ніколи не вийдемо.

- Тобто та політична сила, яку не влаштують результати виборів, ініціюватиме розпуск Ради, і все піде по колу?

- Звичайно. Так звана об'єднана опозиція визнає підсумки виборів тільки в одному випадку: якщо вони переможуть. Але сьогодні абсолютно ніхто не прогнозує перемогу опозиції. В минулому номері газети «2000» я звернув увагу на декілька інтерв'ю, зокрема, інтерв'ю пана Танюка. Він прогнозує 30 відсотків «Нашій Україні» і 30 відсотків БЮТ. Ви мене вибачите, я людина, що ходить по реальній землі, і я в це просто не можу повірити. Тягнибок прогнозує 5 відсотків для своєї організації «Свобода». Теж не можу це прийняти. Тому з юридичної точки зору вся ця процедура викликає масу питань, на яких не політичних, а, я підкреслюю, юридичних відповідей поки немає.

- Петре Степановичу, Ви згадали про те, що в деяких заявах опозиційних депутатів про складання повноважень допущені помилки і неточності. Чи може бути, що депутати навмисно роблять помилки?

- Я абсолютно цього не виключаю. Більше того, я думаю, що позавчорашня заява пана Беспалого здивувала не тільки мене. Адже він відносився до категорії «найтвердіших прихильників» «Нашої України» – і раптом заявляє про незаконність того, що відбувається. Але найголовніше – це аргумент, який прозвучав. Беспалий має рацію в тому, що третя частина народних депутатів намагається командувати всім парламентом. Даруйте, але так не буває.

- Однак наразі опозиція заявляє, що Рада розпущена. В той же час депутати з коаліції стверджують, що вона повинна продовжувати роботу, поки депутати наступного скликання не складуть присягу. Чи повноважна зараз Рада? Чи мають право депутати приймати закони?

- Я як народний депутат вважаю для себе обов'язком приходити до парламенту і працювати, як і раніше. Тим більше, що я очолюю надзвичайно важливий соціальний комітет – Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів і інвалідів, і для мене це абсолютно виправдано. Я вважаю, що виборець може бути зацікавлений в тому, щоб вибори проводилися частіше, тому що, дивишся, на виборах щось і зміниться на краще, рішаться якісь соціальні проблеми.

- Як Ви вважаєте, чи будуть спроби сфальсифікувати результати дострокових виборів 30 вересня?

- Я твердо переконаний в тому, що такі спроби робитимуться. Я знаю, що наші політичні опоненти – «помаранчевого табору» – принаймні, та частина з них, кому не зовсім ще «зірвало дах», розуміють, що шансів на перемогу у них немає. Тоді виникає питання – чому вони ініціюють вибори? Це вже дає підстави для роздумів. Мабуть, готується якийсь черговий небувалий механізм фальсифікації цих виборів. В іншому випадку для них це було б самогубством – іти на дострокові вибори, наперед знаючи про те, що вони навіть не повторять результат березня 2006 року. Не знаю, що буде з БЮТ, але «Наша Україна» точно не повторить цей результат. І ось йти на ці вибори, поклавши все на кон, явно знаючи, що результат будемо негативним – пояснити з погляду здорового глузду це неможливо. Отже, це наштовхує на припущення, що готується якась афера.

- Петре Степановичу, наскільки, на вашу думку, реальна відміна виборів 30 вересня? В якому випадку це може статися?

- Я абсолютно не виключаю цей варіант. Наскільки він вірогідний – мені сказати важко, але я його не виключаю, передусім тому, що ті люди, які апріорі не можуть розраховувати на істотно кращий результат, і навіть на повторення того результату, який у них був в березні 2006, проте ініціюють дострокові вибори. Це наштовхує на роздуми, що підоснова цих виборів дещо інша. Я абсолютно не виключаю припущення, що, можливо, всі ці рішення приймаються для того, щоб в останню мить їх відмінити.

- Як Ви ставитеся до ідеї влаштувати парламентські канікули до 1 серпня? Чи збираєтеся Ви працювати протягом всього літа, чи поїдете відпочивати?

- Від себе особисто можу сказати, що я працюватиму в такому обсязі і в такому напрямі, скільки і як працюватиме Верховна Рада в нинішньому складі. Якщо процес роботи Верховної Ради, самого найвищого законодавчого органу України, буде зупинений, я знайду механізм додатку своїх сил в іншій площині, в іншій іпостасі. Єдине, в чому я твердо переконаний – ні я, ні мої товариші відпочивати не будуть.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1084