Народний депутат України з фракції БЮТ Олег Ляшко вважає заклики Мороза до опозиції скласти депутатські мандати «аферою чистої води в стилі «донецьких». Про це нардеп повідомив в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.

Парламентарій також розповів, чому Піскун не гідний бути генпрокурором, і що насправді відбувається з рівнем зарплат і пенсій в Україні.

- Не встигли керівники країни прийти до компромісу, як Партія регіонів вже загрожує відкликати підпис прем'єра з-під сумісної заяви. Це дійсно можливо? Що у такому разі буде з позачерговими парламентськими виборами?

- Звичайно, відгук підпису Януковича з-під заяви можливий, і нічого дивного в цьому не буде. Адже історія свідчить, що для наших опонентів немає ніяких зобов'язань, які б вони виконували. Це і сумно відомий меморандум між Ющенком і Януковичем, внаслідок якого Єхануров став прем'єром, і Універсал національної єдності, внаслідок якого Янукович став прем'єром, і заява від 23 травня. Сьогодні «регіоналам» не подобається, що Плющ працює, що Президент залишається на тих же позиціях, завтра вони знайдуть ще якісь причини для відгуку цього підпису. Насправді все це свідчить тільки про те, що домовлятися з ними ні про що не можна. А якщо про щось і домовилися, то немає ніякої надії на те, що ці домовленості будуть виконані.

На мою думку, і войовнича риторика наших опонентів, і абсолютно невмотивовані загрози щодо відгуку підпису під заявою свідчать про спроби наших опонентів зірвати процес політичного врегулювання, і як наслідок, проведення виборів 30 вересня. Тому заяви Мороза і інших про те, що спочатку складете мандати, а ми вам коли-небудь потім влаштуємо вибори, насправді не варті довіри. Представимо гіпотетичну ситуацію, що сьогодні ми складемо мандати, а вони завтра знову знайдуть якийсь привід для невдоволення. Вони відкличуть підпис під заявою, і таким чином знову розказуватимуть про те, що ніяких законних, конституційних підстав для проведення виборів немає. При цьому опозиція вже складе мандати. Це дозволить їм самостійно, як завгодно управляти країною, не звертаючи уваги ні на опозицію, ні на громадян, які підтримують опозицію. Тобто це – афера чистої води в стилі «донецьких».

- Олегу Валерійовичу, для того, щоб провести дострокові вибори, потрібні підстави для третього Указу. А значить, опозиція повинна скласти свої повноваження. Чи підуть всі опозиціонери на це? Зокрема, ПППУ?

- Я думаю, що якщо всі сторони політичних домовленостей, які взяли на себе зобов'язання, будуть їх виконувати, то судові процеси, які зараз ініціювала Партія промисловців і підприємців Кінаха, звичайно ж, не стануть перешкодою розпуску парламенту. Я думаю, що, як Кінах, зрадивши виборців і свою політичну силу, пішов в уряд Януковича, так само за командою Януковича і при бажанні останнього, Кінах відкличе всі ці позови, і це зовсім не заважатиме.

Хто хоче, той шукає можливості, а хто не хоче – причини.

- Незважаючи на всі проблеми, зараз продовжується робота щодо підготовки дострокових виборів. Скільки днів знадобиться парламентаріям, щоб підготувати всі необхідні документи для проведення дострокових виборів?

- Насправді всі необхідні документи, законопроекти, і ті, які потрібні для проведення дострокових виборів, і ті, які торкаються зміни персонального складу Центральної виборчої комісії, і інші – вони вже давно є. Проблема не в тому, що їх немає, а в тому, що відсутня політична воля наших опонентів за них голосувати. У них немає наміру за це голосувати, і поки у них не з'явиться цей намір, звичайно, Верховна Рада не зможе прийняти ці законопроекти, оскільки у нас немає більшості. Задача полягає в тому, щоб головні політичні гравці домовилися між собою про те, будуть вони виконувати ці домовленості чи ні. А якщо будуть, то на яких підставах. Вчорашній приклад голосування у Верховній Раді свідчить, що тоді все буде дуже легко і швидко прийнято, для цього не потрібно багато часу. Потрібна воля і бажання виконувати домовленості і взяті на себе зобов'язання.

- Вчора на засіданні Кабміну прем'єр-міністр заявив про те, що в переговорному процесі виникли проблеми. Як ви думаєте, що це за проблеми і як швидко їх вдасться вирішити?

- Я знаю про те, навколо чого відбуваються суперечки в парламенті, і чому не розглядаються законопроекти про імперативний мандат, про державний реєстр виборців, і інші законопроекти, які дозволять провести дострокові вибори. Навколо них і розгораються суперечки. Можливо, Янукович мав на увазі якісь інші проблеми, неафішовані домовленості, які були досягнуті між ним і кимось іншим, і які зараз не виконуються. Можливо, Президент обіцяв Януковичу повернути в підпорядкування МВС внутрішні війська, а сьогодні Плющ заявив, що вони і далі залишаються в підпорядкуванні Президента. Можливо, Президент обіцяв Януковичу відмінити Укази про звільнення суддів КС або генпрокурора Піскуна. Після виступу Плюща, де він підтвердив позицію Президента, зразу ж з'являється інформація, що може бути відкликаний підпис під заявою. Це свідчить про те, що крім афішованих домовленостей є, напевно, ще якісь неафішовані.

- Олегу Валерійовичу, як Ви вважаєте, чи встигнуть підготувати реєстр виборців до 15 вересня поточного року, як на цьому наполягає Мороз?

- Хочу нагадати, що коли в березні 2006 року пройшли парламентські вибори в Україні, весь світ назвав їх найдемократичнішими і прозорими. Хочу звернути увагу, що ці вибори проводилися за відсутності єдиного реєстру виборців. Я не думаю, що така поспішність, яку зараз демонструють наші опоненти, дозволить створити якісний реєстр виборців. Я думаю, що при такому поспіху ті проблеми, на які багато хто скаржиться, наприклад, відсутність у виборчих списках жителів цілих будинків і населених пунктів, не будуть усунені. Щоб реєстр був досконально складений, для цього потрібен якийсь час, і головне, фінанси для організації роботи із створення цього реєстру. Це не може бути зроблено за один день або за один тиждень, якщо його до цього 15 років не було. Я думаю, насправді розмови про відсутність реєстру і, як наслідок, про неможливість проведення виборів за умови відсутності реєстру, направлені на те, щоб цих виборів не було.

- Ющенко представив Віктора Шемчука, як нового генпрокурора. Піскун вже не повернеться на цю посаду, як Ви вважаєте?

- Я сподіваюся, що Піскун не повернеться, не дивлячись на те, що до останнього часу у мене з ним були досить тривалі нормальні відносини. Я вважаю, те, що він своєю абсолютно ганебною і негідною поведінкою спровокував силовий конфлікт між двома правоохоронними структурами – це передусім його вина. Така людина не може працювати генеральним прокурором України. Всі ці його історії з відновленням через суди заслуговують не Книги рекордів Гіннеса, а доброї трагікомедії. Те, що відбувається в Генпрокуратурі - це вже навіть смішно.

Що стосується Шемчука, я поки що не знаю, які дії він здійснюватиме. Подивимося, що він робитиме. Від цього залежить наше відношення до нього.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

778