Президент України Віктор Ющенко заявляє, що має намір ухвалити рішення про можливість пролонгації свого указу про відновлення роботи Верховної Ради після того, як проаналізує роботу парламенту в середу з одного боку і вірогідність виникнення неконтрольованих процесів після такої пролонгації з іншого боку.
«Я зараз прийду, проаналізую ситуацію з розглядом пакету номер один і пакету номер два в парламенті - що встигається, що не встигається, які потрібні гарантії, щоб не виникли неконтрольовані процеси по інших позиціях і з урахуванням всього згаданого я ухвалю остаточне рішення», - сказав він на прес-конференції в середу в Києві.
Ющенко підкреслив, що зробить все необхідне, щоб «через демократичну процедуру» в Україні пройшли дострокові парламентські вибори.
«Ми знайшли демократичний спосіб виходу з ситуації, що склалася в стінах парламенту», - сказав Президент, відзначивши, що найближчим часом у нього будуть чергові консультації, під час яких він обговорить ситуацію в парламенті. «Зараз я проводитиму чергові консультації. Я півтори години не був на робочому місці, я повинен повернутися і уточнити диспозиції на даний момент», - сказав Ющенко, пише «Інтерфакс-Україна».
Він також висловив думку, що сьогодні в Україні існують певні сили, які не хочуть бачити дострокові вибори. «Я знаю, наскільки за цим процесом йде агресії, щоб зірвати його», - сказав Ющенко, відзначивши, що для одних сил дострокові вибори - це «тема нової корупції, для інших - політична смерть». «Тому, на жаль, сьогодні проходить багато деструктивних процесів, починаючи від того, як не допустити з'їздів двох партій, так і через так званий правовий підхід не допустити обнулення списків кандидатів у народні депутати, як не забезпечити явку. Я потім вам як-небудь про це розкажу», - сказав Ющенко.
Як раніше повідомляв ForUm, Президент України припинив на два дні (29-30 травня) дію свого указу про достроковий розпуск Верховної Ради від 26 квітня для прийняття необхідних законів для проведення позачергових виборів.
