Суспiльство

В Україні вже почали підготовку до зими

У поточному році влада Луганщини застосовуватиме зовсім інший підхід у підготовці до майбутнього опалювального сезону. Він полягає в тому, що контролерами і гарантами якості робіт і раціонального використання коштів виступатимуть районні ради. У 2007 році на ремонт і підготовку житлово-комунального господарства до зимового періоду планується виділити сумарно 110 млн. грн. в порівнянні з 24 млн. 913 тис. грн. в минулому році.

Як повідомили в прес-службі Луганської міської ради з посиланням на першого заступника мера міста Маноліса Пілавова, з метою проведення своєчасної підготовки об'єктів житлово-комунального господарства і соціальної сфери до опалювального сезону 2007-2008 спільно з райрадами були розроблені і затверджені графіки підготовки житлових будинків до зими, заходи щодо ремонту котельних і теплових мереж, об'єктів охорони здоров'я і освіти. Також, за його словами, створені районні штаби з підготовки до зими, затверджений склад міського штабу.

Виділення державних коштів передбачається за 4 програмами і 2 субвенціями на загальну суму 46 млн. 250 тис. грн. з міського бюджету будуть виділені кошти на співінвестуванння програм, капітальний ремонт теплових мереж, крівлі, модернізацію і капітальний ремонт ліфтів.

Розроблена місцевою владою також програма сприяння створенню ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків) на окремих житлових будинках комунальної власності, яка передбачає низку організаційних заходів, фінансування часткового капітального ремонту інженерного обладнання 25 житлових будинків - кандидатів у ОСББ і установка будинкових приладів обліку споживання теплової і електричної енергії, води, передає «ЛІГА».

«Плани дуже серйозні, але їх виконання багато в чому залежатимуть від того, наскільки оперативно Кабінет міністрів України підпише всі програми і субвенції. Закінчується травень, постанов Кабміну немає, тому ми не можемо оголосити тендерні торги», - заявив Пілавов на брифінгу. Ще одна проблема, яка гальмує процес початку ремонтних робіт в житлово-комунальному господарстві, підготовки до зими і не тільки приховується, за його словами, в політиці Тендерної палати.

«Це питання підіймалося в Києві на колегії ЖКГ керівниками всіх регіонів країни, адже при ситуації, що склалася, величезною складністю стало придбання будь-яких матеріалів», - говорить він.


За інформацією управління ЖКГ міськради, на 1 квітня 2007 року житловий фонд комунальної власності територіальної громади м. Луганська складається з 1811 житлових будинків, з них 1405 будинків з центральним опаленням. Загальна площа житлового фонду, що обслуговується комунальною власністю становить 6 млн. 110 тис. 300 кв. м.