Суспiльство

Союз юристів закликає всіх суддів КС подати у відставку

Союз юристів України закликає всіх членів Конституційного суду України скласти повноваження суддів. Про це заявив народний депутат V скликання, член фракції «Наша Україна» Микола Оніщук.

На його думку, це дозволить Президенту, Верховній Раді і З'їзду суддів у найкоротші терміни сформувати новий склад Конституційного суду. «Ми переконані, що такий крок з боку суддів Конституційного суду України відповідав би суспільним інтересам, необхідності створення в Україні могутнього, дієвого і авторитетного суду, який буде зданий за межами політичних процесів вирішувати ті задачі, які на нього покладені», - сказав Оніщук.

За його словами, такий крок міг би бути складовим політичного врегулювання кризи в державі. Він також відзначив, що рішення про формування нового складу Конституційного суду могло б бути ухвалене під час засідань Верховної Ради України за результатами діяльності робочої групи щодо підготовки проведення дострокових парламентських виборів. «Ми переконані, що такий крок відповідатиме інтересам не тільки українського суспільства, він відповідатиме інтересам суспільного прогресу нашої держави», - підкреслив народний депутат.

Оніщук також відзначив, що юридичне співтовариство відчуває відповідальність за те, що єдиний орган конституційної юрисдикції, який повинен бути арбітром між органами влади, по суті, втрачає таку можливість. Він нагадав, що вже майже два роки Конституційний суд не може ухвалити рішень.

При цьому Оніщук відзначив, що, «на жаль, діяльність Конституційного Суду переміщається в площину, яка межує з ознаками не тільки втрати суспільної довіри до його рішень, але і в тому числі, певними ознаками незаконності в діях суддів КС». За його словами, свідченням цього є той факт, що після відставки Івана Домбровського з посади голови КСУ, виконуючим обов'язки голови став Валерій Пшеничний, який раніше був звільнений Президентом, передає «УНІАН».

У свою чергу, член Союзу юристів України Валерій Євдокімов відзначив, що та боротьба за владу, яка розгорнулася останнім часом, не дає можливості Конституційному суду ухвалити рішення, які потрібні країні. За його словами, Союз юристів украй стурбований ситуацією, що склалася навколо КС. «Суд, який згідно з Конституцією України повинен захищати конституційні права наших громадян, по суті, став політичним заручником ситуації в державі», - сказав Євдокімов.