Народний депутат з Партії регіонів Ганна Герман вважає, що оптимальна дата позачергових парламентських виборів – 14 жовтня. За її словами, в день цього великого релігійного свята «можна пройти очищення тим людям, які вважають, що вони забруднили себе зрадою».

Також в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у нардеп розповіла про те, в якому випадку вона може заночувати в наметі на Майдані, і чому вона обов'язково дивитиметься «Євробачення-2007».

- Ганно Миколаївно, заради чого, як Ви вважаєте, Віктор Ющенко звільнив ще одного суддю КСУ - Володимира Іващенка?

- Думаю, що про це потрібно запитати, насамперед, Президента. Я не розумію, чому пробують зробити все, щоб заблокувати роботу Конституційного Суду. Мені це здається дивним, такі кроки виглядають для мене нелогічними. По-перше, навіть пропащі вбивці і насильники мають нагоду користуватися презумпцією невинності до суду. Навіть їх прізвищ не можна до суду публікувати у пресі, поки суд не винесе вердикт – винен. Судді Конституційного Суду, яких Президент звинуватив у порушенні присяги, опинилися в гіршому становищі, ніж вбивці і насильники .

Про це потрібно питати Президента, хай він пояснює свої дії суспільству. І чому він бере на себе роль загальногромадянського судді. Знаєте, в одній індуській книзі я прочитала колись: « Хай суддя не знає радості від того, що судить». Так, судді, і ті, професійні, і ті самозвані, повинні засмучуватися, тому що в цьому стані духу – ближче до справедливості.

- Коли, на вашу думку, відбудуться дострокові вибори?

Для нас терміни неважливі. Ми хочемо, нарешті, повернути ситуацію в правове поле, щоб усі гілки влади почали діяти в правовому полі. Зараз влада фактично перебуває в одних руках, і видаються укази, які виглядають для суспільства більш ніж дивними. Україна виглядає зараз, як футбольне поле, на яке помилково вивели не дві, а три команди. І правила гри дозволяють безкарно штовхати один одного.

Тому спочатку потрібно повернути в правове поле роботу всіх гілок влади: і Президента, і виконавчої влади, і законодавчої, і судової, врешті-решт.

Після цього потрібно прийняти відповідні закони, які дадуть можливість проводити в правовому полі процедуру підготовки і проведення дострокових виборів. Потім потрібно, щоб парламент сам себе розпустив і призначив дату дострокових виборів.

Я вважаю, що в Україні немає ніяких політичних пожеж. Уряд працює, економіка розвивається по висхідній, результати і за цей квартал дуже добрі, ми підвищуємо зарплати і пенсії, суспільство заспокоїлося. Тепер, щоб довести ситуацію до логічного кінця, потрібно спокійно зробити все, щоб в Україні законно і мирно пройшли чесні демократичні вибори. Поспіх тут ні до чого, істерики тут ні до чого, і не потрібно боятися, що вибори будуть призначені на місяць - два пізніше, – це не має принципового значення. Але принципове значення має те, щоб провести ці вибори законно, прозоро і чесно.

Наша держава не так багато, щоб викидати гроші на вибори щороку. Тому ми не повинні давати мотиву для того, щоб хтось сказав – вони поспішали, не зробили одне, інше, третє. Це недемократичні вибори. Давайте робити нові. Ми не можемо проводити вибори перманентно. Якщо у когось дуже багато грошей, хай їх викидає і сам себе вибирає хоч кожного місяця.

Люди зараз ідуть у відпустки, починаються вступні іспити у молоді, у студентів, в школах випускні вечори. Ніколи так не було, щоб у розпалі відпусток хтось проводив якісь вибори в Україні. У нас немає цієї традиції, ми зацікавлені в тому, щоб якомога більше громадяни продемонстрували своє волевиявлення. Тому, як я вже говорила, для мене дуже доброю є дата 14 жовтня. Це Покрова Пресвятої Богородиці – велике релігійне свято, в день якого можна пройти очищення тим людям, які вважають, що вони забруднили себе зрадою. Той, кому потрібно очиститися, матиме прекрасну нагоду зробити це в цей великий день, який відзначали з давніх часів, як день козацького війська. І хай Покрова Пресвятої Богородиці буде цього дня над всією Україною.

- Чому ж опозиція вимагає провести вибори так терміново?

- Не знаю, чому опозиція так «істерує», чому їм так важливо, щоб вибори пройшли вже зараз. У мене є підозри, що вони просто бояться того, що люди ще більше переконаються в ефективності роботи уряду, і опозиція матиме все менше шансів на виборах. Тому опозиція так хоче негайно, під шумок, провести вибори. Як говорять у Львові «галай-балай, аби ділай». Ми ж хочемо провести вибори спокійно і законно.

- Ганно Миколаївно, чи потрібно проводити в Україні референдум з політреформи? Президент наполягає на цьому, тоді як прем'єр вважає, що відміна політреформи неможлива.

- Піддавати сумніву саму ідею політреформи може тільки людина, яка прагне узурпації влади. Це перше. Друге – зв'язуватися з референдумами зараз небезпечно, тому що ми знаємо, що в ЦВК лежить відповідна кількість підписів щодо референдуму по НАТО. І є ідеї провести референдум про двомовність в Україні. Тому якщо хтось вийде зараз з якоюсь ідеєю референдуму, то до цієї ідеї можуть «причепити» ще певні питання, які поки що рано і, я б навіть сказала, шкідливо обговорювати в українському суспільстві. Тому, мені видається, що говорити зараз про референдум – це будити зайві пристрасті. Піддавати сумніву політреформу сьогодні – це робити крок назад від демократії до авторитаризму. А я вважаю, що ми на цьому демократичному шляху за останні два роки зробили певний прогрес, і не варто зараз від цього прогресу відмовлятися, повертаючись назад на той час, коли все вирішувалося тільки на вулиці Банковій. Відмінивши політреформу, ми можемо повернутися в гірші часи кучмізму.

- Яка ідея може зараз наштовхнути Вас вийти на Майдан Незалежності, ночувати там у наметі?

- Якщо мої соратники, мої однодумці вважатимуть, що немає іншого шляху, щоб захистити закон, Конституцію і правду, я готова розділити з цими людьми будь-яке місце на землі: на Майдані, в полі, на заводі, в шахті – де завгодно, де будуть люди, які є нашими однодумцями. Якщо не буде іншого шляху, щоб захистити закон і правду, я готова на ті методи, які використовуватимуть мої соратники по партії.

У суботу відбудеться фінал «Євробачення» у Фінляндії. Чи дивитиметеся? Як Ви ставитеся до Вірки Сердючки як кандидата від України?

- Ви знаєте, я дивитимуся, тому що мені дійсно цікаво, як Європа і світ сприйме той пласт культури, який представляє Данилко. А образ Вірки Сердючки – це дуже талановите відображення того прошарку кітчу, який існує в нашому суспільстві. Ми не можемо закривати очі на те, що українська культура знищена, що в суспільстві є колосальний прошарок деградованого сприйняття наших реалій. І це деградуюче сприйняття дуже талановито відображає в своїй сатирі Данилко.

Вірка Сердючка – це явище, яке існує в нашому суспільстві, хоча ми і хотіли б закрити на нього очі і сказати, що його немає. Мені цікаво, чи розуміє це Європа, чи зрозуміє вона, що Вірка Сердючка – це не просто карикатура, а сатира, і достатньо талановита. Те, що робить Данилко – це неоцінене мистецтво. Колись щось подібне робили «Брати Гадюкіни» в кінці 80-х – на початку 90-х років. Тоді їх звинувачували в тому, що вони, мовляв, не так «солодко», не так «паркетно» відображають українську дійсність, ганьблять її і так далі. А вони просто розрізали той нарив, який був тоді в суспільстві, і показали його.

Немає кращих ліків від пухлини, ніж розрізати її ... Вірка Сердючка зараз це робить. І робить досить талановито. Мені цікаво, чи зрозуміє це Європа.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

3162