Суспiльство

Про українську культуру поговорять у Страсбургу

В четвер у Страсбургу міністр культури України Юрій Богуцький представить у Керівному комітеті з культури Ради Європи Національний звіт, що стосується культурної політики в Україні.

«Це величезна праця. Група експертів працювала, починаючи з 2003 року. Ми брали участь у різних презентаціях, різних проектах, і коли я повернувся в міністерство в листопаді 2006 року, ми активізували цю роботу, запросили ще раз до України експертів Ради Європи з питань культури і завершили підготовку цього звіту», - сказав Богуцький, передає «УНІАН».

Міністр відзначив, що звіт охоплює всі аспекти культурної діяльності: від законодавчої бази до фінансування і існуючих в Україні державних програм.

За словами Богуцького, Україна є 26-ю країною з 46 країн - членів Ради Європи, яка представлятиме такий звіт. «Це дозволяє Україні брати більш наочну, конкретну участь у тих програмах культурних, які здійснює Комітет з культури Ради Європи», - відзначив міністр.

Він додав, що українській стороні, передусім, цікаво запозичити європейський досвід роботи з недержавними організаціями в області культури, роботи з творчою молоддю з тим, щоб адаптувати законодавство і практичну діяльність до європейських стандартів.

Крім того, презентація звіту, за словами міністра культури, дозволяє брати участь у програмах, які у фінансовому плані забезпечені Радою Європи, зокрема, програмах стажування і вивчення європейського досвіду.