Суспiльство

«Регіонали» не збираються розлучатися з коаліцією

«Регіонали» не збираються розлучатися з коаліцією

Для того, щоб процес стабілізації ситуації, що склалася в країні, був неминучим, «потрібно говорити правду». Про це, як передає кореспондент ForUm’у, виступаючи в парламенті, заявив народний депутат, член Партії регіонів Олександр Пеклушенко.

Він упевнений, що, передусім, правду потрібно говорити самим собі, один одному і нашим виборцям. «А правда полягатиме в тому, що є п'ять парламентських партій, які розділилися за своєю кількісною, політичною і регіональною ознаками практично 50 на 50, і хто б сьогодні або завтра не був би в більшості або в опозиції, якщо ми в цьому залі не виробимо цивілізовані правила поведінки і життя, ми нікуди не рушимо і втратимо все напрацьоване за 15 років», - сказав нардеп.

Пеклушенко вважає згоду Януковича на дострокові парламентські вибори сигналом для мирного політичного вирішення конфлікту. «І треба чітко розуміти, що цей шлях ми, регіонали, пройдемо тільки разом з нашими колегами по коаліції», - відзначив депутат і додав, що коаліція національної єдності непорушна.

Як раніше повідомляв ForUm, Прем'єр-міністр України Віктор Янукович заявив, що на порядку денному не стоїть питання про переформатування коаліції. «Коаліція створена. Вона працює і існує», - підкреслив він.

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Олександр Мороз закликає Партію регіонів і «Нашу Україну» провести переговори про створення нової парламентської коаліції.

Мороз підкреслив, що такі переговори між партіями можуть бути проведені на основі коаліційної угоди, підписаної ще рік тому. Спікер заявив, що у випадку, якщо двом політичним силам вдасться домовитися про створення нової коаліції, то соціалісти готові не брати в ній участь. «Якщо вдасться - проблем немає, ми вийдемо з коаліції і звільнимо для вас таку перспективу», - заявив він.

На думку Мороза, такий варіант може бути повноцінною альтернативою для проведення дострокових парламентських виборів.

Ольга Москалюк