За політичних умов, що склалися, парламент мав би саморозпуститися. Таку думку під час відкритих громадських слухань «Через подолання політичної кризи - до стабільного розвитку України» висловив екс-президент України Леонід Кравчук.
Проте, Кравчук заявив, що у Президента не було підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради. «Причин для дострокового припинення роботи парламенту не існує, а ось чи існують причини дочасних парламентських виборів, необхідно ще подумати», - сказав він.
Продовжуючи цю тему, він задався питанням, чи може парламент нормально функціонувати в умовах, коли Президент своїми актами фактично заблокував його. «Тобто, парламент може приймати закони, а Президент їх не підписуватиме, оскільки він стоїть на тій позиції, що парламенту не існує», - припустив Кравчук.
Екс-президент упевнений, що, згідно з ст. 90 Конституції, парламент повинен працювати до початку роботи наступної Верховної Ради. В цьому випадку проблему він бачить саме в блокуванні органів влади. «Я запитую Олександра Олександровича: чи може працювати парламент в таких умовах? Даю я відповідь - ні, не може... Вихід один: сам парламент ухвалює рішення про дострокові вибори», - запропонував він, передає «ЛІГА».
При цьому Кравчук підкреслив, що сам Президент не мав підстав розпускати парламент, і «про це необхідно відверто сказати». «На цьому питанні необхідно зосередити увагу, оскільки все інше - лушпиння, філософія в гіршому її вимірюванні», - вважає він.
За його словами, саме тому і було придумано «очищення народом». «Тобто, ми ось такі підемо до народу, народ нас очистить, і всі знову повернемося в такому ж складі, тільки вже білі і пухнасті», - сказав екс-президент України. Він вважає за доцільне у такому разі застосувати самоочищення шляхом очищення партійних виборчих списків і ухвалення необхідних законів.
Нагадаємо, згідно з досягнутими 4 травня домовленостями між Президентом і прем'єром, дата дострокових парламентських виборів буде визначена новим Указом Глави держави за підсумками консультацій в рамках робочої групи між політичними силами. У зв'язку з цим Ющенко заявив, що для того, щоб вибори пройшли демократично і чесно, необхідно пройти всі виборчі процедури, починаючи з проведення з'їздів партій, формування списків кандидатів, випуску друкарської рекламної продукції. За словами Президента, всі виборчі процедури можна провести за 60 днів. При цьому він підкреслив, що відлік часу вестиметься з моменту ухвалення рішення по суті.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом