Суспiльство

Через радіоактивне забруднення під Донецьком не евакуюють людей

Населення Костянтинівського району Донецької області не буде евакуйоване через знайдену тут радіоактивну пляму. Про це сьогодні в Донецьку заявив начальник головного облуправління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій Андрій Бондаренко.

При цьому він відзначив, що «окремі ЗМІ подають неправдиву картину виниклої ситуації, і занепокоєне публікаціями населення звертається в підрозділи МНС».

«Як начальник Головного управління МНС України в Донецькій області можу повідомити, що евакуація населення з навколишніх до місця надзвичайної ситуації населених пунктів не розглядається. Комісія облдержадміністрації не знайшла підстав для евакуації», - сказав Бондаренко, передає «УНІАН».

Він підкреслив, що зараз в районі проводяться «планові роботи, у тому числі по моніторингу фонових радіаційних показників повітря і води в м. Костянтинівка і Костянтинівському районі. «Ситуація під контролем», - запевнив керівник облуправління МНС.

Як повідомляв ForUm, 17 квітня на території промислового полігону на землях Іллічівської сільської ради в Костянтинівському районі фахівці облуправлінь МНС і санепідслужби знайшли ділянку з підвищеним рівнем радіоактивності. Гамма-фон на ділянці становив більше 3000 мкр/год при природних фонових показниках радіоактивності в Донецькій області до 25 мкр/год, що в 120 разів перевищує норму. Площа ділянки, на якій був виявлений підвищений рівень радіоактивності, становить 4,7 га.