Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко відзначає важливість опрацювання п'ятирічної програми підготовки України до проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Про це він сказав сьогодні журналістам на прес-конференції в Києві.
«Це повинна не бути річна, а відразу п'ятирічна програма», - сказав Томенко.
На його думку, «п'ятирічка» стимулюватиме урядовців, при цьому по роках повинні бути розписані всі необхідні роботи.
Томенко вважає, що найслабкішим місцем України є нерозвинена транспортна інфраструктура. За його словами, вже сьогодні Мінтранс повинен визначити 4-5 доріг, по яких рухатимуться європейські і українські уболівальники, врахувавши розвиток інфраструктури біля доріг. Томенко також вважає, що до 2012 року всі аеропорти міст, де проводитимуться змагання, повинні отримати статус міжнародних.
Крім того, Томенко відзначив, що в Україні немає проблем із стадіонами, за винятком НСК «Олімпійський», який вимагає реконструкції, передає «УНІАН».
Заступник голови ВР переконаний, що всі міністерства і відомства повинні залучитися до відробітку цього плану. Зокрема, повинні бути відпрацьовані туристичні маршрути, культурно-концертні програми, підготовлені музеї.
«Потрібно зробити все, щоб народ відпочив і гроші тут залишив», - переконаний Томенко.
Він також відзначив, що в регіонах урядовці повинні створити пільгові умови для приходу інвесторів. Для прикладу Томенко нагадав, що під час проведення «Євробачення» було витрачено багато бюджетних коштів, а інвестиційний потенціал був не до кінця використаний.
Крім того, Томенко вважає, що повинен бути створений інститут, який би координував роботу Польщі і України.
На його переконання, перемога в тендері на право проведення Євро-2012 – це одна з найбільших можливостей створити позитивний імідж країни в найближчі 5 років. На думку Томенка, спільно з польською стороною потрібно організувати трансляцію по європейських каналах соціально-іміджевої реклами про підготовку до Євро-2012.
Томенко відзначив, що Україна і Польща отримали перемогу, оскільки спільна презентація радикально відрізнялася від конкурентів і робився акцент на тому, що проведення чемпіонату в Польщі і Україні сформує нову футбольну Європу.
