Президент України Віктор Ющенко використовував свій вплив на суддів Конституційного Суду для відстрочення ухвалення рішення про конституційність його Указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.
Таку думку висловив прем'єр-міністр України Віктор Янукович в інтерв'ю французькому виданню Figaro. Переклад інтерв'ю розміщений на сайті «Інопреса».
«Всі судді, які влаштували цю прес-конференцію, були призначені Президентом або вибрані партією «Наша Україна». До цього способу Президент вдався для того, щоб відкласти ухвалення рішення, адже він розуміє, що судді визнають його Указ неконституційним», - сказав Янукович, передає «УНІАН».
Як повідомляв ForUm, 10 квітня п'ятеро суддів КС заявили про відмову приймати участь у розгляді справи про відповідність Конституції України Указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України через тиск на них з боку окремих політичних сил.
Як наголошувалося в заяві, під якою поставили підписи судді КС Ярослава Мачужак, Віктор Шишкін, Володимир Кампо, Петро Стецюк і Дмитро Лілак, «певні політичні сили через своїх представників публічно чинять грубий тиск як на окремих суддів, так і на весь склад КС України».
