Кабінет Міністрів України збільшив термін державної гарантії за зобов'язаннями Державної іпотечної установи (ДІУ) з 5 до 7 років.
Про це говориться в постанові КМУ №607 від 4 квітня, яким вносяться зміни до Порядку надання держгарантій за зобов'язаннями ДІУ (далі Порядок), передає «УНІАН».
Також Кабмін встановив, що випуск облігацій ДІУ проводиться не менше, ніж трьома серіями шляхом публічного розміщення облігацій (раніше - не менше, ніж двома серіями).
Як повідомлялося, Державна іпотечна установа 29 грудня 2006 року планувала почати розміщення іменних процентних облігацій на суму 1 млрд. грн. в бездокументній формі. Закінчити розміщення планувалося 28 грудня 2007 року. При цьому розміщення цінних паперів не проводилося, оскільки не були внесені необхідні зміни в Порядок.
Загальна кількість випущених облігацій становитиме 10 тис. штук, номінальна вартість 1 облігації - 100 тис. грн.
Облігації випускатимуть 10-а серіями.
Облігації мають додаткове забезпечення у формі Державної гарантії за зобов'язаннями емітента, виданої Кабінетом Міністрів України в особі міністра фінансів України.
Державна іпотечна установа планує використовувати отримані від розміщення облігацій кошти виключно для кредитування банків в обмін на отримання прав вимоги за іпотечними житловими кредитами.
У жовтні 2004 року Кабінет Міністрів своїм розпорядженням створив Державну іпотечну установу з статутним фондом 100 млн. грн.
Основною метою діяльності Державної іпотечної установи є рефінансування іпотечних кредитів за рахунок коштів, отриманих від розміщення цінних паперів.
