Росія на прохання Церкви на пасхальні свята припинила заборону на авіасполучення з Грузією.
Вперше за останні півроку сьогодні виконаний перший пасажирський - чартерний - рейс з Тбілісі до Москви, повідомляє «УНІАН» з посиланням на «ІТАР-ТАРС».
Перед вильотом до Москви пасажири (в основному громадяни РФ і Грузії) в бесіді з журналістами в аеропорту Тбілісі виразили задоволення призначенням цього чартерного рейса. За їх словами, літати з Грузії в РФ і назад через треті країни (Вірменію, Азербайджан, Україну, Туреччину і т.д.) дуже незручно.
Сьогодні ж вдень цей літак здійснить чартерний рейс з Москви (з аеропорту «Домодедово») в Тбілісі.
5 квітня посол РФ в Грузії В’ячеслав Коваленко заявив: «Недавно Патріархія Грузії звернулася в посольство РФ з проханням сприяти в організації 7,10 і 11 квітня чартерних авіарейсів з Тбілісі до Москви для доставки паломників на пасхальні свята, російська сторона позитивно відгукнулася на це побажання».
Коваленко відзначив, що російська сторона «з повагою відноситься до християнських традицій, за якими прийнято відвідувати могили рідних і близьких у період пасхальних днів».
У свою чергу, «Новости-Грузия» повідомляє, що організація цих польотів стала можливою після звернення католікоса-патріарха Всія Грузії Ілії Другого до Ейрзена і посольства Росії в Тбілісі.
«Ініціатива глави Грузинської православної церкви продиктована насущною необхідністю спілкування з рідними і близькими людьми в Грузії і Росії в дні світлого свята Паски», - сказав представник Патріархії.
Здійснення трьох чартерних рейсів у пасхальні дні не означає відновлення регулярного авіасполучення між Росією і Грузією, припиненого 3 жовтня 2006 року.