Суспiльство

Мороз сподівається на розсудливість Президента

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз запропонував Президенту Віктору Ющенку метод розв'язання політичної кризи в країні. Про це він заявив в інтерв'ю російському телеканалу «Вести».

«Я вивів його з прийому в боксі. Команда «брейк». По кроку назад. Повернутися на вихідні позиції. Що треба зробити для того, щоб зняти напруження? Президент видає указ про ануляцію свого указу. Ми приймаємо постанову про відміну нашої постанови, прийнятої другого числа. Причому робимо юридичні замки: наша постанова набуває чинності після видання його указу про відміну. Його указ вводиться в дію після прийняття парламентом відповідної постанови. Тобто це юридично регулюється елементарно. І далі беремо знову ж таки постанову нашу, яка знімає напруження щодо формування більшості, щодо судової системи, і щодо інших напрямів, які непокоять президента. Зокрема, про юридичний статус Універсалу», - відзначив спікер.

За його словами, в сьогоднішній ситуації діяти треба тільки таким чином. «І тоді знімається все напруження, тоді можна звернутися до людей, які приїхали до Києва з однією і з іншої сторони: їздіть часто додому, весняно-польові роботи - треба працювати, і так далі. Можливо, привітати з Паскою людей від імені Президента, голови парламенту і уряду. І на цьому поставити крапку в напруженні. А далі рухатися відповідно до Конституції. Розглянути ті питання, які важливі для людей. Я вважаю, це шлях рішення проблеми», - сказав Мороз.

Глава парламенту також відмітив, що «все інше веде до загострення». «Тим більше апеляція до вулиці. Я на площі пройшов до людей, які приїхали до Києва, прихильникам захисту Конституції і стабільності в державі, єдність України. Я говорив про ці речі, про юридичну сторону справи, про суть конфлікту, про те, що сили, які діють на Президента, впливають на прийняття ним такого роду рішень, звичайно, не зацікавлені в позитивному розвитку держави. І вони хочуть створити конфлікт для того, щоб потім скористатися ним і якимсь чином. Але з цього нічого не вийде», - заявив він.

Мороз додав, що він сподівається на розумність Президента. «Він прислухається до цих думок, пропозицій. І я думаю, така повинна бути перспектива для зняття цього напруження», - підкреслив він.