Суспiльство

В БЮТ назріває розкол?

Народний депутат України член СПУ Михайло Мельничук, виступаючи в парламенті, озвучив позицію своєї фракції щодо проведення референдуму по вибору моделі державного управління. Про це передає кореспондент ForUm’у.

«Навіщо питати те, що і так зрозуміло. Державну форму правління парламент визначив 8 лютого 2004 року», - сказав нардеп.

Він нагадав, що тоді за конституційну реформу проголосувало 74 депутат з «Нашої України» у тому числі і нинішній Глава держави Віктор Ющенко.

Тепер же, на думку Мельничука, БЮТ схиляє Ющенка до політичної зради. Він вважає, що БЮТ намагається відверто використовувати Президента і «Нашу Україну» для досягнення своєї особистої мети.

Нардеп нагадав, що результати референдуму повинен імплементувати парламент. Крім того, відзначив Мельничук, в Україні немає традиції проведення референдумів.

Парламентарій підкреслив, що проведення референдуму спричинить за собою додаткові витрати – 300-400 мільйонів гривень, «які візьмуть з кишені українських громадян».

Мельничук заявив, що 17 пунктів опозиції нагадують «військовий ультиматум». Він запевнив, що частина БЮТівців стомилися від «авантюрних ідей Тимошенко» вони хочуть нормально працювати.

Кажучи про фракцію «Наша Україна», нардеп підкреслив, що вона «відчуває в ролі пританцьовування БЮТ».