Іспанія не має наміру найближчим часом збільшувати свою військову присутність в Афганістані, заявив у четвер прем'єр-міністр країни Хосе Луіс Родрігес Сапатеро.

«Іспанія не направлятиме додаткові війська до Афганістану», - сказав глава уряду в інтерв'ю радіостанції «Онда Серо».

«В останній доповіді начальника генштабу говориться, що у нас в цій країні достатньо засобів для забезпечення безпеки військовослужбовців, які там перебувають», - пояснив він.

Заява Сапатеро прозвучала на фоні інформації іспанських ЗМІ про неминуче нарощування іспанських сил в Афганістані, щоб «забезпечити безпеку 690 військовослужбовців, які вже перебувають у цій країні у зв'язку з активізацією сил, що протистоять уряду в Кабулі та його західним союзникам».

Близька до уряду газета «Ель Паіс», посилаючись на джерела в іспанському Генштабі, повідомила 5 березня, що «іспанські військові в терміновому порядку готують пропозиції по збільшенню іспанської присутності в Афганістані: направленні додаткового контингенту військовослужбовців і бойової техніки», передає РІА «Новини».

Певний тиск з метою збільшити військовий контингент чиниться на Іспанію і з боку її західних союзників, насамперед, США і Великобританії, відзначає в четвер оглядач ліберальної мадридської газети «АБС». Він нагадав, що британський прем'єр Тоні Блер закликав минулої п'ятниці країни-члени НАТО збільшити число своїх військ в Афганістані.

Востаннє іспанський контингент в Афганістані був збільшений на 150 осіб у травні 2006 року.

За негайне виведення іспанських військ з цієї країни виступає ліва опозиція в іспанському парламенті. Її спікер Гаспар Льямасарес (Gaspar Lliamazares) заявив недавно, що іспанські військові «більше не виконують миротворчі функції, а лише беруть участь в загарбницькій війні, яку ведуть США в цій країні».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

370