Архiв

Кажанів врятують радари

Кажани страждають від вітряних ферм набагато більше, ніж птахи. Через вітряки миші гинуть тисячами, і якщо нічого не зробити, деякі їх різновиди опиняться на межі зникнення. І ось британські вчені — професор Пол Райсі і доктор Баррі Ніколлс з університету Абердина— як їм здається, наблизилися до вирішення проблеми.

Минулого літа дослідники вивчили поведінку кажанів на різних відстанях від 10 радарних споруд у Шотландії. Вони виявили, що якщо навколо радара можна було зафіксувати електромагнітне випромінювання, то мишей поблизу не спостерігалося.

«Мабуть, радар можна використовувати, щоб тримати кажанів подалі від вітрових електростанцій, — повідомив Рейсі. — І поки це, як нам здається, єдина реальна можливість запобігти зіткненням кажанів з лезами вітряків у всьому світі», передає «Мембрана».

За словами вченого, проблема зокрема в тому, що кажани мігрують по гребенях гірських хребтів, які вважаються ідеальним місцем для вітрових ферм. Так, на одній з ферм у Штатах за 1,5 місяці загинуло майже 3 тисячі кажанів.

«І проблема, ймовірно, стане набагато гострішою, оскільки кількість вітряків швидко росте. Їх вже встановлюють не тільки великі енергетичні компанії, але і приватні особи», — додав професор.

«Ми думаємо, що кажани або відчувають високу температуру випромінювання, або фактично можуть почути його. Що необхідно тепер, так це подальші дослідження з метою визначити особливості радара, який найкраще утримує кажанів», — говорять британські дослідники. Приводимо їх слова буквально, оскільки автори роботи не уточнюють, що мають на увазі під «відчуттям температури випромінювання» або гіпотетичною здатністю мишей «чути» радарний промінь.