Суспiльство

Українські маяки знову посварять Україну і Росію?

Українські маяки знову посварять Україну і Росію?

Інцидент з не допуском українських судових виконавців на станцію радіонавігаційної системи «Марс-75» свідчить про невиконання Російською Федерацією досягнутих домовленостей.

Про це на брифінгу у вівторок заявив речник міністерства закордонних справ України Андрій Дещиця, передає кореспондент ForUm’у.

«І якщо російська сторона і надалі застосовуватиме таку практику, Україна реагуватиме відповідним чином для забезпечення виконання рішень українських судів», - сказав він.

За словами Дещиці, об'єкти забезпечення навігаційно-гідрографії мореплавання в Чорному морі є власністю України, і російська сторона повинна виконувати рішення українських судів щодо передачі цих об'єктів.

«Але, на жаль, цього не відбувається, і це засвідчив вчорашній інцидент, який іде врозріз з досягнутими у Москві домовленостями», - підкреслив спікер МЗС.

Як раніше повідомляв ForUm, 5 березня морські піхотинці ЧФ РФ в Генічеське (Херсонська обл.) не пропустили керівника і працівника районного відділу державної виконавчої служби на радіонавігаційну станцію «Марс-75», які прибулии сюди у супроводі працівників правоохоронних органів з метою її примусового вилучення згідно з рішенням Господарського суду Херсонської області від 11 квітня 2003 року.