В день свого народження народний депутат України, член фракції БЮТ Анатолій Семинога дав інтерв'ю кореспонденту ForUm’у. Він розповів про наміри БЮТ не голосувати за проведення дострокових президентських виборів, розкритикував дії Кабміну і обурився тим, що уряд до цих пір не подав на розгляд парламенту програму діяльності уряду.
Крім того, Семинога розповів про те, як БЮТ поздоровлятиме Юлію Тимошенко з 8 березня.
- Чому, на вашу думку, «регіонали» заговорили про проведення дострокових парламентських і президентських виборів?
- Узгоджена і результативна робота опозиції сьогодні дала зрозуміти нашій антикризовій більшості, яка сформована на перекручених результатах виборів до парламенту, на зраді деякими політичними силами інтересів своїх виборців, що опозиція - це серйозно і що перевибори до парламенту обов'язково будуть.
Я думаю, що поштовхом для таких дій Партії регіонів стало фактичне підписання політичної угоди між «Нашою Україною» і БЮТ. Саме це і підштовхнуло керівництво Партії регіонів до такого необдуманого, необґрунтованого і навіть провокаційного кроку – до ініціації дострокових президентських виборів. Адже у нас вже відбулися чесні президентські вибори, які визнав світ, у нас вибраний Президент держави, він виконує свої зобов'язання, і тому підстав для проведення президентських перевиборів немає.
А ось питання про дострокові вибори до парламенту сьогодні актуальне, і результати роботи Кабміну про це говорять дуже яскраво.
Те, що вони сьогодні намагаються продемонструвати якісь успіхи і піднімати будь-які соціальні питання - підвищення рівня мінімальних зарплат і пенсій – це знову-таки говорить про те, що у нинішньої влади і в Кабміну немає ні чіткої програми дій, ні бачення розвитку нашої держави.
- Тобто БЮТ не голосуватиме за дострокові президентські вибори?
- Я уточню: законопроекту про це ще ніхто не бачив, я не упевнений, що він взагалі існує в природі, тому що ми чули спочатку заяви пана Кисельова і прем'єр-міністра, і вони, заяви, на сьогоднішній день не узгоджені. Слова про дострокові вибори Президента - це просто посилення флангу Кисельова, а зовсім не програма Партії регіонів.
Я не розумію, як сьогодні можна зв'язати президентські і парламентські вибори. Вони розведені в часі, і це зроблено правильно. Країна не може бути постійно в хаосі і займатися тільки виборами. Хтось повинен нею керувати, тому такі дії просто не логічні. Я не впевнений, що цей законопроект взагалі буде зареєстрований.
- А що цьому може перешкодити?
- Ну, як мінімум те, що сьогодні в Партії регіонів немає єдності з цього питання. Я не думаю, що це їх політика. Просто в ситуації, що склалася, вони намагалися задекларувати такий крок, але для нього сьогодні немає ніяких підстав.
- Україна вже кілька разів бачила спроби «помаранчевих» сил об'єднатися в парламенті, і те, що ці спроби були невдалими, очевидно. Чим нинішнє об'єднання БЮТ і НУ відрізняється від попередніх спроб об'єднатися? Ви упевнені в перспективності останнього об'єднання?
- Я з вами згоден на 100%. Дійсно, негативні приклади такої співпраці існують. Є і втрачені можливості. Саме від того, що «Наша Україна» не змогла знайти собі місце в об'єднанні, були і проблеми.
В той же час є і позитивні приклади такої співпраці. Нагадаю вам приклад коаліції «Сила Народу», яка все-таки подолала «кучмізм» і зуміла провести президентські вибори так, щоб враховувалася воля народу, а не бажання урядовців.
Демократи здатні об'єднатися, але, на жаль, тільки тоді, коли над державою нависає серйозна загроза. Я впевнений, що сьогодні саме такий час.
Мені здається, що це об'єднання буде ефективним.
- Чи готова у такому разі, БЮТ разом з НУ здати мандати, як того, за словами Давида Жванії, хоче Наша Україна для того, щоб провести дострокові вибори в Раду? Чи буде цей крок ефективним у даному випадку, адже більшість може просто не проголосувати за складання депутатських повноважень БЮТівців і «нашоукраїнців»?
- Нагадаю вам, що наша політична сила послідовно, з моменту формування антикризової коаліції, виступає за розпуск даного парламенту і за перевибори. Я не можу сказати, який саме механізм розпуску парламенту буде найефективнішим.
- Їх декілька?
- Так. Принаймні, є декілька юридичних норм, за якими можна розпустити парламент. Опозиція щойно об'єдналася, угода була підписана тиждень тому, тому сьогодні наші професійні юристи працюють над цим питанням і вони обов'язково запропонують декілька варіантів, які обговорюватимуться в опозиції.
Якщо юристи порекомендують скласти депутатські повноваження, і парламентська опозиція вирішить це зробити, Блок Тимошенко готовий на це. Та й не тільки сьогодні, а ще з моменту формування антикризової коаліції. За нами затримки в цьому не буде.
Я думаю, і «Наша Україна» розуміє, що сьогодні треба обов'язково шукати варіанти для розпуску парламенту. Якщо буде запропонований і інший ефективний варіант, то ми на нього підемо.
- Президент України написав лист прем'єр-міністру, нагадавши про те, що КМУ вже давно повинен був сформувати програму дій уряду, а парламент повинен був її затвердити. В той же час, в Секретаріаті визнають, що ніяких юридичних наслідків лист Президента за собою не спричинить. Чи не шкідливо по-вашему, для країни, що Глава держави таким чином підтримує «пересварювання» з прем'єр-міністром? Чи не дестабілізує це ситуацію в країні?
- БЮТ спочатку був проти прем'єрствування Януковича і ми багато разів пропонували Президенту не вносити його кандидатуру на затвердження парламенту, тому що бачили, що це приведе тільки до боротьби за владу, до перерозподілу повноважень і до постійного наділювання парламентом новими повноваженнями Кабінету міністрів і прем'єра. Ми вважаємо, що, висунувши кандидатуру прем'єра і виконуючи рішення коаліції, Президент припустився помилки.
А те, що уряд до цих пір не надав на розгляд Ради програму своїх подальших дій, дуже шкодить країні.
- Давайте перейдемо тепер до святкових тем, тим паче, що сьогодні у вас День народження. Хто Вас сьогодні перший привітав?
- Першими мене привітали мої батьки, які живуть у Черкаській області. Вони прокидаються дуже рано, і телефонний дзвінок продзвонив десь у пів на сьому ранку, розбудивши мене.
- Що Вам подарували родичі і друзі?
- Дружина і діти подарували мені вранці іменинний торт зі свічками і інші подарунки. Наприклад, дочка подарувала мені запонки до сорочки, подарували чохол до мобільного телефону. Це були дуже приємні подарунки від близьких людей.
- А як святкуватимете день народження? У вузькому сімейному колі чи друзі і однопартійці також запрошені?
- Це буде коло сім'ї і найближчих друзів. Нас буде чоловік 15.
- Зазвичай Ви святкуєте день народження вдома, чи в кафе, в ресторанах?
- Зазвичай ми святкуємо цей день удома, але цього разу вирішили відсвяткувати в кафе, тому що вдома розмістити всіх не вдасться.
- А що фракція БЮТ подарує своєму лідеру Юлії Тимошенко на 8 березня? У кожного буде окремий подарунок чи загальний?
- Мені важко відповісти на це питання, оскільки Юлія Володимирівна нас не балує і не дозволяє дарувати окремі подарунки. 8 березня – це свято всіх жінок - і ми обов'язково привітаємо всіх жінок фракції і Юлію Володимирівну. Важко сказати, що саме ми подаруємо, оскільки, ми поки що не радилися з цього питання. Прийняття рішення з цього питання ми перенесли на наступний тиждень (сміється).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом