В Копенгагені поліція затримала 219 чоловік за участь у безладді.

Безладдя спалахнуло напередодні, коли датська влада примусила молодь покинути культурний центр у Норребро, виставлений на продаж. Молодь організувала акцію протесту, яка тривала всю ніч.

За повідомленням поліції, до ранку ситуація заспокоїлася. Проте частина шкіл і дитячих садів у Норребро залишаються закритими.

Влада побоюється нового безладдя, з цією метою в Норребро прибувають поліцейські з інших регіонів.

Всього у безладді взяли участь близько тисячі чоловік. Молоді люди спочатку кидали в поліцейських каміння, банки з фарбою і пляшки, а потім звели барикади і підпалили їх. Близько сотні демонстрантів увірвалися в одну з шкіл, проте покинули будівлю до приходу поліції, передає РІА «Новини».

Внаслідок зіткнень поранення отримали п'ять чоловік, у тому числі один поліцейський.

За участь у безладді поліція затримала 219 чоловік, серед яких, за попередніми даними, 17 іноземців, у тому числі, як повідомляє датське інформагентство Рітзау, дев'ять німців і двоє американців.

Крім того, влада вживає заходи, щоб не допустити прибуття в Данію молоді з інших країн, охочих приєднатися до акцій протесту. Акції протесту в підтримку датської молоді пройшли біля диппредставництв Данії в Швеції, Норвегії і Німеччині.

Конфлікт навколо будівлі, де до останнього часу розміщувався молодіжний центр, виник ще в 2000 році, коли столична адміністрація виставила будівлю на продаж. Проти рішення влади виступили місцеві ліві організації: з 1982 року в будівлі розміщуються їх представництва.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

550