Апеляційний суд Івано-Франківської області у кримінальній справі екс-губернатора Закарпаття Івана Різака на сьогоднішньому засіданні частково задовольнив одне з п'яти клопотань підсудного.
На судове засідання в четвер підсудний Різак прибув у супроводі лікарів і трьох свідків. Потерпілих на засіданні суду немає, деякі з них написали заяви про розгляд справи без їх участі.
На початку засідання Різак оголосив п'ять клопотань: про політичну заангажованість справи; про звернення в Генеральну прокуратуру України з приводу фальсифікації обвинувального вироку по Свалявському епізоду і необхідності проведення судово-бухгалтерської експертизи за визначенням розміру збитку, нанесеного в готелі «Комфорт»; про вимагання у Закарпатської облдержадміністрації книг реєстрації посвідчень радників голови облдержадміністрації на громадських засадах і зразків посвідчень радників, які видавалися протягом 2002-2004 років; про проведення судово-бухгалтерської експертизи розмов по мобільному телефону керівника «Закарпаттяобленерго» Василя Ковача; про проведення судово-імунологічної експертизи згустків крові з ножів, які були в тілі загиблого ректора Ужгородського університету Сливки, і взятті зразків крові, потерпілої дружини ректора Наталії Сливки для дослідження і встановлення групи крові.
Сторона звинувачення просила суд не задовольняти клопотання як «безпідставні». За словами прокурорів судового процесу, підсудний «намагається відвести суд в інше русло», а також суд не має процесуальних повноважень вимагати якихось дій від Генпрокуратури.
Суд не задовольнив клопотання про політичну зааганжованість справи і витребуванні документів з Генпрокуратури як безпідставних. Щодо витребування книги реєстрації посвідчень, то, за словами судді Надії Стефанів, по цьому клопотанню буде ухвалено рішення під час розгляду цього епізоду, оскільки зараз продовжується експертиза названих документів.
Після двогодинної наради в дорадчій кімнаті суд оголосив постанову, в якій відхилив проведення двох судово-бухгалтерських експертиз: щодо збитку в готелі «Комфорт» і мобільних розмов керівника «Закарпаттяобленерго». Суд мотивував своє рішення тим, що ці епізоди будуть досліджені в судових засіданнях.
Клопотання про проведення судово-імунологічної експертизи суд задовольнив частково. Суд доручив Івано-Франківському обласному бюро судово-медичної експертизи провести судово-імунологічну експертизу згустків крові з ножів, які були в тілі покійного ректора В.Сливки, і приєднати матеріали до кримінальної справи. В той же час суд відмовив узяти зразки крові потерпілого Сливки для дослідження і встановлення групи крові.
Як передає «УНІАН», постанову суд оголошував без підсудного, оскільки Різаку стало погано, і він разом з лікарями залишив зал засідань.
Суд оголосив перерву до 14.00.
Різака, зокрема, звинувачують у доведенні до самогубства ректора Ужгородського державного університету В.Сливки; зловживанні службовим становищем; отриманні хабара; користуванні мобільним телефоном за рахунок «Закарпаттяобленерго»; організації масового безладдя в Сваляві; незаконній видачі посвідчень радника губернатора трьом особам.
Різак був затриманий 13 травня 2005 року. 16 травня 2005 р. Ужгородський міський суд вибрав запобіжним відносно Різака заходом арешт. 13 вересня 2005 р. він був звільнений з-під варти в Ужгородському СІЗО під заставу. 14 грудня 2005 р. Апеляційний суд Івано-Франківської області переніс розгляд справи Різака на січень 2006 року. В лютому 2006 року цей же суд припинив слухання справи Різака через стан його здоров'я до повного одужання.
25 жовтня 2006 р. Апеляційний суд Івано-Франківської області відновив розгляд справи Різака.
