Міністр економіки України Володимир Макуха вважає економічно недоцільною передачу Національної комісії регулювання електроенергетики функцій з формування комунальних тарифів.
«Ще до пропозиції Президента ми аналізували можливість надання таких повноважень НКРЕ і прийшли до висновку, що на цьому етапі це економічно недоцільно», - сказав він.
За словами Макухи, якщо Президент наполягатиме на статусі НКРЕ як державного регулятора комунальних тарифів, Мінекономіки вступить в діалог і знайде аргументи для того, щоб переконати його в доцільності пропозиції уряду (покласти цю функцію на Держцінінспекцію – ред.).
Міністр пояснив, що перед НКРЕ поставлене завдання щодо встановлення тарифів для природних монополій. При цьому НКРЕ не має розгалуженої мережі своїх філіалів у регіонах. «Тому покладення таких завдань на НКРЕ змінює її функції і вимагає нового створення мережі в регіонах, яка б займалася питанням узгодження тарифів. Разом з тим, у нас є Державна цінова інспекція, яка вже займається тарифною політикою», - сказав він. Міністр вважає, що функція Держцінінспекції надзвичайно ускладнюється, тому що їй доведеться аналізувати складові собівартості тарифів, які в регіонах відрізняються.
У свою чергу начальник Держцінінспекції Анатолій Козленко відзначив, що Держцінінспекція має достатню кількість фахівців, «щоб сьогодні в оперативному порядку визначити цю діру в комунальній сфері». «Ухвалено рішення, і наша структура зможе його виконати», - сказав він, передає «УНІАН».
Міністр вважає, що постанова уряду про нову функцію Держцінінспекції не суперечить закону про місцеве самоврядування, тому що цією постановою уряд не втручається в процес затвердження тарифів, а тільки контролює їх економічну обґрунтованість.
Як повідомлялося, Президент України Віктор Ющенко пропонує вивести НКРЕ з підпорядкування Кабміну і наділити її функцією формування тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.
