Надзвичайні події

У Бейруті пролунав вибух

У Бейруті в понеділок пролунав вибух. Заряд динаміту, повідомляє ліванський телеканал «Мустакбаль», був закладений під автомашину, що стояла біля хлібопекарні в районі Мусайтбе в західній мусульманській частині міста.

За даними сил безпеки Лівану, в результаті вибуху ніхто не постраждав.

Бейрутські ЗМІ повідомляють, що за вихідні дні в різних районах Лівану - в Бейруті, на півночі і півдні країни виявлено декілька схованок з гранатами і вибухівкою, передає РІА «Новини».

За два роки, що пройшли з часу вбивства 14 лютого 2005 року екс-прем'єра Лівану Рафіка Харірі, Ліван пережив цілу низку вибухів, жертвами яких стали політики і пересічні громадяни. Останні відбулися два тижні тому в маршрутних таксі на північ від Бейрута. В результаті три людини загинули і 20 були поранені.

Вибухи і «таємні знахідки» відбуваються на фоні відкритого протистояння, що триває вже три місяці, і спирається на підтримку Заходу проурядових сил і очолюваної рухом «Хезболлах» опозиції, яка вимагає створення уряду національної єдності.

Виходу з кризи, яка з кожним днем все більше набуває релігійного характеру, не видно. Сторони не тільки не йдуть на поступки, але таємно озброюються. Напередодні в ході недільної проповіді глава маронітської церкви Лівану патріарх Насралла Сфейр попередив співгромадян про небезпеку «гонки озброєнь».

«Всі угрупування і партії в Лівані задіяні в гонці озброєнь. Складається враження, що за двадцять із гаком років (з часу закінчення громадянської війни) ми нічому не навчилися», - сказав релігійний лідер.

Громадянська війна в Лівані тривала 15 років, з 1975 по 1990 рік. Спостерігачі побоюються, що подальше поглиблення нинішньої політичної кризи може привести до нового братовбивчого конфлікту в країні.

«Одного невірного кроку достатньо, щоб Ліван впав у прірву», - заявив у зв'язку з цим лідер партії ліванських фалангістів – «Катаїб» Карим Пакрадуні.