Суспiльство

Мінагрополітики чекає збільшення урожайності

Урожай зерна в поточному році очікується на рівні 38 млн. тонн.

Як передає «УНІАН», про це у вівторок під час четвертої всеукраїнської конференції «Агрперспектива-2007» повідомив начальник департаменту розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики України Анатолій Розгон.

« У поточному році чекаємо 38 млн. тонн, які визначені в програмі «Зерно України», - сказав він.

За словами Розгона, ситуація з озимими на сьогодні «задовільна», і є підстави говорити, що 38 млн. тонн – реальний показник.

При цьому в коментарі журналістам Розгон не назвав прогнозовані площі під ярові зернові культури, проте відзначив, що очікується урожай пшениці на рівні 17,7 млн. тонн, обґрунтувавши це тим, що її посіви на 1 млн. га вищі торішніх, урожай жита - 708 тис. тонн, 9,8 млн. тонн ячменю, 7,2 млн. тонн кукурудзи і 2,5 млн.тонн інших культур.

При цьому, згідно з балансом МінАП, Україна в наступному маркетинговому сезоні 2007-2008, з погляду оцінки перехідних запасів і оцінки валового збору, може експортувати 11-12 млн. тонн зерна. «Це розрахунковий і прогнозний баланс, але ми вже працюємо над ним», - заявив Розгон.

За його словами, сьогодні ціни і попит на світовому ринку на зерно будуть достатньо високими і на це істотно впливає використання альтернативних видів палива.

На думку Розгона, кардинально може змінитися структура ринку зерна, і «ми на порозі невеликої революції». За його словами, використання альтернативних видів палива сприяє зростанню цін як на продовольче, так і на фуражне зерно.

Як повідомлялося, за прогнозом експертів, Україна може забезпечити в 2007 році експорт зерна на рівні минулого року - близько 13 млн. тонн.

Українська зернова асоціація оцінює експортний потенціал України в 2006-2007 маркетинговому році в 5 млн. тонн ячменю, 3,5 млн. тонн пшениці і 1,5 млн. тонн кукурудзи.

За даними Держкомстату, урожай зерна в Україні в 2006 році скоротився на 9,9% до 34,3 млн. тонн в порівнянні з 2005 роком (38,02 млн. тонн).