Луцький міський голова Богдан Шиба вважає тарифи на комунальні послуги несправедливими, але об'єктивними, оскільки «вони відповідають нормативам, затвердженим урядом».
Про це Шиба заявив вчора на засіданні Луцького прес-клубу реформ.
За словами міського голови, «кожний прорахунок в один відсоток коштуватиме для міського бюджету близько 1,5 млн. грн.», отже, претензії повинні звучати не до органів місцевого самоврядування, а до членів уряду, які затверджують бюджет.
Проте, відзначив він, підвищення тарифів не завжди означає підвищення якості послуг. Вагомим кроком у поліпшенні якості надання комунальних послуг Шиба назвав підписання угод між ВАТ «Луцькводоканал» і польськими фірмами про встановлення фільтрів для очищення води і реконструкції очисних споруд для переробки стоків, передає «УНІАН».
Крім того, Шиба відзначив, що міська влада цього року вперше визначила «надаючих послуги» з водо-, тепло-, енерго- і газопостачання.
Як повідомив начальник обласного управління у справах захисту прав споживачів Геннадій Кожевніков, це означає, що відтепер якість послуг залежить, передусім, від жителів: «Громадяни самі повинні звертатися в ці структури і укладати з ними угоди». Крім того, до цих договорів існують доповнення, в яких кожний споживач може виписати претензії до надаючого послуги і вимагати їх вирішення.
