Суспiльство

США чекають великої самовіддачі зі сторони України

США чекають великої самовіддачі зі сторони України

Сенатор США Джон Маккейн підкреслив, що Сполучені Штати вважають Україну важливим партнером у справі забезпечення безпеки на континенті.

«Ми працюємо над тим, щоб наші відносини ставали все більш всеосяжними і зрілими. Ми сподіваємося на продовження демократизації в Україні, і на те, що вона досить скоро зможе досягти стандартів, що практикуються в Північноатлантичному альянсі», - заявив сенатор.

Відповідаючи на запитання про те, що рішення США про розміщення елементів протиракетної оборони в Чехії і Польщі і активне неприйняття Росією цього кроку не сприяє збільшенню прихильників інтеграції України до Альянсу, він відзначив, що «розміщення цих систем не є загрозою ні для яких держав, а служить лише способом зміцнення безпеки, своєрідним щитом для нерозповсюдження зброї масового ураження». На думку сенатора, майбутнє Альянсу багато в чому залежить від успіху операції, яка проводиться в Афганістані. «Успіх чи неуспіх її вплине не тільки на безпеку кожного з членів НАТО, але і на надійність і ефективність самого Альянсу», - сказав сенатор в інтерв'ю «Известиям в Украине», передає «Главред».

Ставки в Афганістані дійсно високі, відзначив сенатор. «Збройне протистояння минулого року за силою значно перевершує сутички з моменту розгортання операції щодо звільнення Афганістану. Кількість терактів, зроблених самовбивцями, зросла п'ятикратно. Здається, слід припинити безплідні дебати чому віддати перевагу — чи військовим операціям і безпеці, чи зміцненню державних інститутів в країні. Це — взаємозв'язані стратегії, і вирішувати ці проблеми потрібно комплексно», - сказав Маккейн. Він відзначив, що фахівці весною чекають наступу. «Думки розходяться тільки в деталях: буде це наступ союзників чи талібів. Тому ситуація вимагає великих ресурсів, більш довгого часу. І, звичайно, більшої самовіддачі від наших партнерів по НАТО», - сказав сенатор.