Суспiльство

Третина випускників зможе вступити у вузи за держзамовленням

33-34% нинішніх випускників матимуть нагоду вступити в університети на навчання за державним замовленням.

Як передає «УНІАН», про це повідомив міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко сьогодні на прес-конференції в Києві.

За словами міністра, в суботу він підписав нові правила вступу у вищі навчальні заклади.

Ніколаєнко відзначив, що при перегляді державного замовлення міністерство також враховує заявки підприємств про потребу в тих чи інших фахівцях. За його словами, цього року пріоритет буде для будівельників, технічних і технологічних спеціальностей, педагогів і ін.

« Ми враховуватимемо потреби реальної економіки», - відзначив Ніколаєнко. За його словами, кількість студентів, які навчаються на стаціонарі, цього року не буде меншою ніж минулого.

Міністр освіти і науки також відзначив, що діти, які мають пільги на вступ до вузів, обов'язково повинні отримати позитивну оцінку, тобто від 4 до 12 балів. За його словами, переможці всеукраїнських олімпіад, яких зараховують у вузи без іспитів, зобов'язані подати в навчальний заклад оригінал документа про перемогу на олімпіаді.

Окрім цього, Ніколаєнко помітив, що абітурієнт повинен ознайомитися з ліцензією університету і сертифікатом про рівень акредитації.

За його словами, під час вступу до університетів «працюватимуть громадські комісії у всіх областях, які здійснюватимуть контроль за вступною кампанією». Також міністр відзначив, що членами апеляційних комісій при університетах не будуть викладачі цих навчальних закладів.

У рамках прес-конференції відбулася презентація книги Ніколаєнка «Освіта в інноваційному просуванні суспільства». За словами автора, ця книга глибоко аналізує стан діяльності наукових закладів в умовах динамічних змін у суспільному житті.