Архiв

У Москві готуються до вручення премії «Ніка»

20-а ювілейна урочиста церемонія вручення національної кінематографічної премії «Ніка» пройде 23 березня в Центральному академічному театрі російської армії.

Як повідомив в понеділок на прес-конференції художній керівник премії Юлій Гусман, в конкурсі на здобуття премії «Ніка» за 2006 рік беруть участь 95 російських фільмів. З них 58 - ігрових, 19 - документальних, 18 - анімаційних і 5 фільмів країн СНД та Балтії.

У конкурсі беруть участь не тільки відомі майстри, але і режисери-дебютанти, серед яких - Микола Хомерики з фільмом «977», Кирило Серебренніков з картиною «Зображаючи жертву», Авдотья Смирнова з фільмом «Зв'язок» і ін., передає РІА «Новини».

За традицією, з 1 по 16 лютого у великому залі Федерального агентства з культури і кінематографії в рамках підготовки до вручення премії проходить благодійний фестиваль фільмів-конкурсантів «Ніка». Члени академії, а також понад 10 тисяч жителів Москви можуть переглянути нові російські картини безкоштовно.

Крім того, в рамках фестивалю продовжується благодійна програма Академії, організована спільно з департаментом освіти міста Москви. Так, вихованці дитячого будинку № 48 для дітей-сиріт отримали від академії відеотеку російських фільмів, іграшки і квитки на дитячі сеанси. Хлопці побачать нові вітчизняні мультфільми, такі як «Добриня Нікітіч і Змій Горинич», «Визнання в любові», «Мати і музика», а також художній фільм «Вовкодав з роду сірих псів».

21 лютого пройде засідання членів Академії кінематографічних мистецтв, на якому оголосять імена номінантів на здобуття премії «Ніка» за наслідками першого туру голосування, а також імена тих, хто отримає почесні премії в номінаціях «Честь і гідність», «За внесок у кінематографічні науки, критику і освіту».

Вперше спеціальний приз буде вручений в номінації «За творчі досягнення в мистецтві телевізійного кінематографа».