Суспiльство

Кириленко вірить в об’єднання демократичних сил

Губернатор Чернігівської області Микола Лаврик на мітингу пам'яті Героїв Крут зачитав звернення Президента України Віктора Ющенка з нагоди вшанування пам'яті студентів, котрі загинули у 1918 році. Про це передає кореспондент ForUm’у.

Цитуючи Президента, Лаврик відзначив, що необхідно «повернути з небуття» тих героїв, імена яких на сьогодні невідомі. Від свого імені губернатор Чернігівської області заявив, що кожний справжній патріот має приїхати до пам'ятника Героям Крут, і присягнути на вірність українському народу й Україні.

Він упевнений, що українська держава з кожним роком ставатиме могутнішою.

У свою чергу глава фракції «Наша Україна» В’ячеслав Кириленко нагадав, що тільки з 2004 року почали гідно вшановувати пам'ять загиблих студентів. Він повідомив, що в найближчому майбутньому біля пам'ятника Героям Крут буде історичний музей, в якому кожний українець зможе дізнатися про те, що відбулося в Крутах 1918 року. «Ми всі з вами віримо, що так і буде», - додав глава «Нашої України».

Пригадав Кириленко і про те, що в 2006 році парламент прийняв закон про Голодомор. Він вважає, що ті, хто продовжують говорити, що в 1932-33 роках в Україні не було голоду - це злочинці. Нардеп також відзначив, що демократичним силам не вдалося змусити парламент прийняти закон про визнання воїнів ОУН-УПА.

Кириленко підкреслив, що парламентською більшістю вносяться законопроекти, які обмежують використання української мови. Він відзначив, що правляча коаліція і уряд керуються не інтересами України, а виконують укази Росії.

На думку нардепа, продовжуватиметься «антиукраїнський реванш», якщо українські демократичні сили не об'єднаються і не з'ясовуватимуть, хто з них головний.

Кириленко звернув увагу на те, що сьогодні біля пам'ятника Героїв Крут немає членів уряду, припустивши, що сьогоднішній день для них не подія. Він висловив надію, що хоча б на 100 роковини пам'яті Героїв Крут будуть присутні всі члени уряду, керівники як лівих так і правих парламентських фракцій.