Суспiльство

Москаль: СБУ не прослуховувала Мороза

Москаль: СБУ не прослуховувала Мороза

Служба безпеки України не прослуховувала голову Верховної Ради України Олександра Мороза. Про це повідомив заступник голови СБУ Геннадій Москаль в інтерв'ю газеті «Київський телеграф».


Він сказав, що «репутацію СБУ сильно підмочують публічні інтриги і перманентний «злив» внутрішньої інформації». За його словами, будь-яку розшифровку розмов, яка з'являється в Інтернеті, «приписують нам».


Москаль заявив: «Ми не слухали спікера». «Наша вина швидше в тому, що ми цьому неподобству не запобігли», - додав він. За словами Москаля, ганебною є ситуація, пов'язана «з «зливом» інформації з силових відомств, коли всі, кому не лінь, зводять у такий спосіб рахунки або б'ються за посади». Він підкреслив, що в будь-якій країні світу «просочування секретних відомостей — серйозний скандал і привід для ретельного розслідування». «Присікати це треба жорстко і швидко», - сказав він при цьому, підкресливши, що це абсолютно не означає, що СБУ не повинна бути публічною.

«Навпаки, потрібно якомога скоріше прочинити завісу таємничості і працювати на захист безпеки, не ховаючись, не шифруючись, але і не базікаючи зайвого», - вважає він.


Москаль також вважає, що СБУ не повинна використовуватися «для знищення конкурентів». Він заявив, що робитиме все, «щоб цього не було». За його словами, було б дивним заперечувати те, що деякі співробітники служби, виконують комерційні замовлення. «В сім'ї, як кажуть, не без потвори», - додав Москаль. Він вважає, що питання в тому, як же цих «виродків» відловити на ранній стадії деградації», передає «УНІАН».

«На жаль, це дуже складний процес. Простіше поставити рентген чесності на вході або, як затіяв столичний мер, перевіряти всіх на детекторі брехні. Але це фантастика. А в реальності потрібно підбирати людей ретельніше і більше контролювати», - сказав Москаль.


Як повідомляв ForUm, 12 січня парламентська фракція Соціалістичної партії України оприлюднила заяву з вимогою розслідувати факт прослуховування телефонних розмов Морозу. Як відзначив лідер фракції СПУ Іван Бокий, кілька днів тому в одному з Інтернет-видань з'явилася розшифровка фрагмента телефонної розмови Мороза з одним з британських дипломатів. Партія також вимагає надати офіційну інформацію про те, скільки спеціальної апаратури для можливих прослуховувань було завезено в Україну, і в розпорядженні кого це обладнання знаходиться.


За словами лідера фракції, поки ці вимоги не будуть задоволені, СПУ не братиме участі в голосуваннях у Верховній Раді з питань стосовно діяльності силових органів.