Позиція міністра юстиції Олександра Лавріновича щодо оприлюднення Закону «Про Кабінет міністрів» суперечить законодавству.
Як повідомили в прес-службі «Нашої України», про це заявила керівник юридичного управління «Нашої України» Світлана Кустова.
«Відповідно до положень статті 124 Конституції України, присудження приймаються судами ім'ям України і є обов'язковими до виконання на всій території України», – відзначила вона.
«22 січня 2007 року Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області прийняв постанову, якою заборонив оприлюднювати Закон «Про Кабінет міністрів України». Таким чином, на сьогоднішній день ні «Голос України», ні «Урядовій кур’єр» не мають права оприлюднювати Закон», – підкреслила Кустова.
Вона також звернула увагу, що відповідно до положень статті 382 Кримінального кодексу України, умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, постанови, постанови суду, що вступила в законну силу, або перешкоджаючих їх виконанню - карається штрафом від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі терміном до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років, передає «УНІАН».
«А ті ж дії, вчинені службовою особою, яка посідає відповідальне або особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотної шкоди законом, що охороняється, правам і свободам громадян, державним або суспільним інтересам або інтересам юридичних осіб, - караються обмеженням волі терміном до 5 років або позбавленням волі на той же термін, з позбавленням права посідати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до 3 років», – додала Кустова.
«За таких умов оприлюднення Закону України «Про Кабінет міністрів України» є незаконним, а позиція міністра юстиції з цього питання, швидше за все, обумовлена не юридичними, а політичними чинниками», – підкреслила вона.
Як повідомляв ForUm, Лаврінович заявив, що для оприлюднення Закону «Про Кабінет міністрів України» немає ніяких перешкод.
Також він не виключає, що суддя Мукачівського міського районного суду Закарпатської області, що заборонив голові Верховної Ради України підписувати закон про Кабінет міністрів України, може бути покараний.
