Президент України Віктор Ющенко переконаний в недосконалості розпочатої у 2004 році політичної реформи, яка обернулася в 2006 протистоянням влади в країні.
" До ускладнення відносин між Президентом і прем'єром привела конституційна реформа, яка розбалансувала владу і неточно прописала повноваження її представників", - заявив Ющенко в інтерв'ю " Российской газете ".
При цьому Президент навів як приклад ситуацію із звільненням парламентом міністра закордонних справ Борис Тарасюка: "Цей міністр - Президентська квота, прем'єр не може його усунути . Будь-якому політику зрозуміло: якщо Президент призначає міністра, він же ініціює його відставку". "В цьому полягає філософія впливу Президента на кадрову політику держави", - вважає Ющенко.
Він продовжує наполягати : "Політична реформа була проведена тим способом, який передбачає надзвичайно незбалансовані позиції центральних і місцевих інститутів влади. Реформа була проведена в період, коли країна щодня жила залежно від настроїв тодішнього президента".
" Тепер, коли ситуація змінилася , я кажу - невнесення змін в Конституцію породить авторитаризм", - пояснив свою позицію президент.
Він пропонує спосіб подолання конфлікту: "сформувати конституційну комісію, зібрати за круглим столом українських національних експертів і політиків, які користуються авторитетом, обговорити їхні пропозиції з народом і, якщо потрібно, провести референдум", повідомляє «Інтерфакс-Україна».
"На мій погляд , це єдино правильний хід, він демонструє зрілість нашого громадянського суспільства ", - наголосив Ющенко.
І хоча на теперішньому етапі він не "бачить умов" для розпуску Верховної Ради (більшість в якій і сформувала уряд Віктора Януковича – ред .), в принципі Президент не виключає призначення позачергових парламентських виборів в Україні. "Розпуск парламенту може бути пов'язаний виключно з дотриманням норм Конституції. Суд повинен прийняти ряд доповнень до нині наявних документів. Він повинен сказати, чи дієздатний уряд, в якому не діють міністри, призначені за президентською квотою. Чи дієздатний парламент, якщо він не приймає бюджет і не враховує поправки президента?" - зазначив Ющенко.
Він вкотре підтвердив, що вважає невчасним ставити для себе питання про новий президентський термін . "Якщо я побачу, що моя робота іде на користь нації, то буду балотуватися. У мене є ще три роки, щоб визначитися. Я втомився від передвиборчих розмов. Два з половиною роки Україна живе в перманентній виборчій кампанії. Пролонгація цього періоду веде Україну до стагнації. Країна повинна жити у спокої за принципами права", - сказав Ющенко.
