Суспiльство

Як Янукович з чужим прем'єром спільну мову шукав

Як Янукович з чужим прем'єром спільну мову шукав

Україна і Казахстан вивчають участь Києва в створенні транспортного коридору "Китай-Західна Європа", а також участь українських компаній в розвитку атомної енергетики Казахстану.

Про це говориться в спільній заяві прем'єр-міністрів Казахстану і України Даніала Ахметова і Віктора Януковича, підписаній за підсумками переговорів в четвер в Астані.

У заяві наголошується, що українська сторона зацікавлена "в більш активному використанні її транзитного потенціалу при створенні транспортного коридору "Китай-Західна Європа".

Згідно з документом, сторони обговорили питання уніфікації тарифної політики обох країн для залучення додаткових обсягів вантажоперевезень у рамках цього проекту.

Обговоривши стан реалізації контракту на поставку до Казахстану літаків Ан-148-100В виробництва держпідприємства "Київський авіаційний завод "АВІАНТ", сторони "висловили обопільне бажання в його успішному і своєчасному виконанні", передає «Інтерфакс-Україна».

Сторони доручили зацікавленим органам двох держав вивчити можливості українських компаній в реалізації планів Казахстану будівництва на його території атомних електростанцій, об'єктів електроенергетики і транспортної інфраструктури. Наразі , в Казахстані вирішуються питання будівництва АЕС з двома-трьома реакторами малої потужності. На думку глави національної атомної компанії «Казатомпром» Мухтара Джакішева, АЕС в республіці може бути побудована в 2014-2015 роках.

Крім цього, в заяві відзначено, що країни зацікавлені в подальшому розширенні торговельно-економічної співпраці і готові надавати одна одній підтримку в процесі вступу до Світової організації торгівлі (СОТ).

У заяві сторони також висловили задоволення зростанням обсягів товарообігу між двома країнами і впевненість у наявності необхідних передумов для виведення економічних відносин на якісно новий рівень.