Президент України Віктор Ющенко заявляє, що своїм указом відмінить завищені тарифи на комунальні послуги в Києві, якщо мер столиці Леонід Черновецький не перегляне їх.
Про це говориться в стенограмі телевізійного запису заяви глави держави щодо комунальних тарифів у Києві, розміщеного на офіційному сайті Президента.
«Безумовно, я як Президент не міг допустити різкого погіршення життя сотень тисяч киян. Тому я доручив міському голові Леоніду Черновецькому переглянути затверджені тарифи», - сказав Ющенко.
За його словами, «експертні розрахунки свідчать: економічно обґрунтованими є зменшення тарифів на 10% для всіх категорій населення. Для менш соціально захищених киян вважаю за необхідне скоротити запропоновану плату за житло і комунальні послуги вдвічі. Також я доручив міському голові зменшити тарифи для тих жителів столиці, які живуть у старих будинках».
«Якщо київська влада не погодиться з моїми пропозиціями, я своїм указом відміню завищені тарифи», - підкреслив Президент України, передає «УНІАН».
Як раніше повідомляв ForUm, київський мер заявив, що тарифи на житлово-комунальні послуги не можна відміняти. Про це він сказав в ефірі телеканалу «1+1» в понеділок увечері.
Також Черновецький ще раз підкреслив, що Президент України Віктор Ющенко на зустрічі з ним підтримав всі його починання, окрім підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.
«Про тарифи йшлося мало, говорили ми, в основному, про те, що я виконав все, про що мріяв Президент», - заявив мер.
«Зокрема, одним з своїх досягнень я вважаю проведення громадських слухань, якщо Омельченко боявся одне громадське слухання за рік, і Віктор Андрійович, напевно, виштовхував його ногами, щоб він це зробив, то я провожу їх, мабуть, сотнями на день», - сказав Черновецький.
Він підтвердив, що йому відома інформація про наміри глави держави відмінити розпорядження мера про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Києві в 3,5 рази.
«Тому я зробив відповідну заяву про зниження тарифів, які вступили в дію з 1 грудня, на 10 %», - сказав мер.
При цьому він підкреслив, «будь-хто, хто сьогодні відмінить тарифи і якимсь чином підпише їх у Президента, нестиме відповідальність за всі катастрофи, які відбудуться в Києві».
Також він нагадав про неблагополучне положення житлово-комунальної сфери столиці. «Якщо хтось схоче підписати таке розпорядження, він нестиме, у тому числі і за це (можливі аварії – ред.), кримінальну відповідальність», - ще раз підкреслив Черновецький.
